Doktor olmak için başlıca hangi özelliklere sahip olmak gerekiyor?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
Ben çok istiyorum basaracagimada inaniyorum SeLeN 'un dediğini bende diyorum :)

1-Araştırmacı gücünüz çok kuvvetli olması lazım.
2-Soğukkanlı olup kandan korkmamaya ve duygusal yönünüzü göstermeyerek hastalarınıza pozitif enerji vermeniz gerekecek.
3-En ömenli maddelerden biri olarakta çok dikkatli olup sağlık sorunuzun olmaması lazım.
5-Sayısal zekanız güçlü olması gerekecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

matematik ve fen dersinin çok iyi olması önemlidir
bu yüzden çalışkan olmak gerekir
kandan korkmamak ve duygusal
olmamak da doktor olmak için gerekir
ben de doktor olmak istiyorum :)

K

kayıtsız uye

benim fen biraz iyi matematigim iyi olsun diye elimden geleni yapıyorum.

Hayatım da hep doktor olmak istemişimdir. Ama en büyük korkum bu mesleğe uygunmuyum değilmıyım o yüzden korkuyorum. Doktor olmak istememın nedenlerınden biride insanlara yardımcı olmak ve onlardan "Allah razı olsun" demeleridir

N

necla nisa ugur

Benim sayisalim cok iyidir guveniyorum kendime sadece meslek hakkinda dusuncelerim var arastirdikca sevmeye basladim doktorlugu annemle babamda cok istiyor , durumum hakkinda yorum yaparsaniz cok sevinirim :) simdiden tesekkurler:)

M

misafir

1-Araştırmacı gücünüz çok kuvvetli olması lazım.
2-Soğukkanlı olup kandan korkmamaya ve duygusal yönünüzü göstermeyerek hastalarınıza pozitif enerji vermeniz gerekecek.
3-En ömenli maddelerden biri olarakta çok dikkatli olup sağlık sorunuzun olmaması lazım.
5-Sayısal zekanız güçlü olması gerekecek.

doktorluk büyük sorumluluk ister yanlış bir hareket hastaların canlarına mal olabilir ve bende yanlış yapmak gibi bir kapasite olmadığı için doktor olabilirim

En önemlisi korkusuzluk ve fedakarlıktir.Olmak için güçlü olmak ve insanlara her daim canımızı bile verecek kapasitede olmak lazım

B

berivan menteş

doktor olmak isteyenlerin en önemli özelliği kandan kesmekten bir canı doğramaktan dikmekten korkmayan biri ancak olabilir :);):cool::p:D:rolleyes:

T

toprak buse

arkadaşlar doktor olmak istiyorsanız öncelikle başta fen bilgisi dersiniz ve matematiğiniz iyi olmalıdır.ve tabi ki cesur ve fedakar olup kendinize güvenmeniz gerekiyor çünkü güven yoksa
hata var ihmal var yanlışlık vardır.bunların hiçbiri yoksa doktor olamassınız:cool::p:D:rolleyes:o_O:);)

D

Demircan

Ayy arkadaşlar doktor olmayı gerçekten çok istiyorum küçüklükten beri hayalim inşallah olurum RABBİM İNŞALLAH İZİN VERİR DE YOLUMU AÇIK EYLER ALLAH BANA ZİHİN AÇIKLIĞI VERİR BİR TEK BANA DEĞİL HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEYEN HERKESE İZİN VERİR İNŞALLAH .....

AMİN AMİN AMİN.....

R

rabia kızıltaş

Ben de çokkkkkk doktor olmak istiyorum ama matemetiğim kötü bi de meslek lisesi ve çocuk gelişim bölümünde okuyorum eşit ağırlığım sizce olurmuyum ben çok doktor olmakkk istiyorum inşallah olurum .Amin