cerrah olmak için sırasıyla gerekenler nelerdir?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
Herkez cerrah olicam diyip duruyorda simdi ben bir uzman doktorum lisemi Mustafa kaynak Anadolu lisesinde okudum Universite ege universitesinde mezun oldum ama ole kolay deil 2 ay evden cikmadigimi hatirliyorum tus sinavi.a girdim kazanamdim giren lerin sadece yuzde 5 i basarili olabiliyor ve isin en onemli yani eel becerisi istedigin yerden en iyi puanla doktor ol ama vecerin yoksa aylik 3000 tl maaaas. ile yasarsin simdi beb 5200 tl mas aliyorum kazan saydim tusu 8000 tl olicakti oyuzden secimizini dogru yapip basarirsaniz hayat size guzel

A

ahmetercankpln

Bende cerrah olmayi dusunuyorum Kalp damar Cerrahi Turkiyenin en iyilerinden biri olmayi istiyorum insAllahda olucam bundan eminim yani derslerimde iyi bu arada maas soran arkadaslar cerrahlar yillik 418.000 TL aliyor buda ayda sana 34.000 TL yapar.cerrah olmak isteyen tum arkadaslarima basarilar yani gelecekteki meslektaslarima saglicakla kalin ;) beni faceden bulmak isteyen arkadaslar adim yaziyor.

Bende 15 Yaşındayım Anadolu Lisesine Girdim Türkçe Matematik Fen İngilizce Derslerim İyi Ve Tıp Bölümünü Seviyorum Büyüyünce Doktor OLmak İstiyorum En Önemliside Beyin Cerrahı Olmak İstiyorum Doktorluğu çok seviyorum lise zor mudur ???

D

Dr. Barış Ö.

Merhaba arkadaşlar bende sizin gibi cerrah olmak istiyorum . Ben maaşlarını araştırdım 5.500 ile 50.000 TL arasında değişiyor peki neden böyle ? ameliyat zorluğuna göre para alıyorlar ama amerika da cerrahlar çok fazla kazanıyor bende amerikada cerrah olmayı istiyorum

Peki nasıl amerikada cerrah olunur ?

Bir cerrah olabilme hayaliyle yaşayan kişilerin üniversite eğitimleri iyi derece ile bitirip, Amerika lisans üstü eğitimlerini tamamlamaları gerekiyor. Bundan sonra , Türkiye'de belli süre çalışıp sonra yurt dışına doktora yapmaları gerekiyor.

D

dolunay su

ben Anadolu lisesine gidiyorum beyin cerrahları aylk 10000 tl civarınd para alıyorlar acaba cerrah olmak için kaç fakülte bitirmek gerekiyor

P

Pelin HARMANLI

Ben İstanbulda özel bir hastanede beyin cerrahisiyim bir beyin cerrahisi olmak için hedefinizi yüksek tutun rekabeti seçin her zaman için. Ben tıp fakültesini 8 yıl okudum ayriyetten cerrahlık için 5 yıl daha okudum parası ise ameliyattan ameliyata değişiyor aylık 60.000 -120.000 -200.000 tl bile alınıyor. Ne kadar zor okadar yüksek ama sakın parayı düşünmeyin bu sizi düşürür.

M

Misafir

Merhaba ben 11.sınıfım kalp cerrahı olmak istiyorum ve bunun için elimden geleni yapıyorum derslerim iyi fakat beni endişelendiren bir şey var benim sol işaret parmağımın tırnağın olduğu kısmını küçükken bir kaza sonucu kaybettim acaba bu benim cerrah olmama bir engel midir şimdiden teşekkürler.

H

Hayallertipp

Siz istekli arkadaşlar acaba ne oldu ?? Umarım hepiniz istediğiniz yerlerdesinizdir ya da onun için cabaliyorsunuzdur konu 2012 de acılmış ve 2016 'dayız ben de cerrah olmak istiyorum 9 a geçtim

C

Cagdaskarateke

Doktorlugu, hele hele cerrahligi kazanacaginiz para icin yapacaksaniz bosuna zaman kaybetmeyin. Cunku empati, sabir ve dikkat ister. Anlayacaginiz bu meslek para acisindan yuksek gelire sahip olsa da asil onemli olan insandir.

N

Ndjxjdjx

Ben 8.sinif ogrencisiyim her turlu istedigim fen lisesni tutturuyorum ve 7 senedir beyin cerrahligini istiyorum hedefime uladmak icin cok caba gosteriyorum...

S

sezerali09

Bende kalp cerrahı olmak istiyorum 7. Siniftayim cerrahlar cok para alıyor ancak cerrah olmak için sadece tıp fakültesi kazanmak yeterli mı bide istedigimiz gibi özel hastanede çalışabiliyor uyuz

K

kayıtsız üye

bende beyin cerrahı olmak istiyorum.Cerrahlığın çok zor bir meslek olduğunu söylüyorlar ama arkadaşlar şunu bilmelisinizki azim hırs sabır çok önemlidir.İnşallah hepimiz gelecekte birer carrah oluruz