cerrah olmak için sırasıyla gerekenler nelerdir?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
A

Anonim

Sponsorlu Bağlantılar
Cerrah olmak isteğiyle cerrah olunmuyor- bir cerrah olmak için zor olsada bile heves ve hırs gerek. En zor derslerde cok yüksek puanlar almalısınız, ve eliniz bu meslek için becerikli olmalı. Kimya ve biyoloji derslerinde cok yisek puanlara sahip olmalısınız. Cerrah olmak uyku yok demektir. Siz bunları başarabilirseniz mesleğinize mükemmel bir giriş yaparsınız. Bol şanslar.

K

Kayıtsız Üye

Ben cerrah olmak istiyorum bence kendime guvenirsem herseyin ustesinden gelebilirim cik hirsliyim

K

Kayıtsız Üye

çok sağolun bu bilgileri verdiğiniz için ben de cerrah olmayı düşünüyordum zaten :D

K

Kayıtsız Üye

peki herhangi bir tıp fakültesi okuyup TUS'a girebilir miyiz?önemli olan tus mu

K

Kayıtsız Üye

Ben de çok doktor olmak istiyorum .Anadolu öğretmen lisesine gidiyorum ve fen bölümündeym.Tıp okumayı çok istiyorum .Bazen bize okutturdukları edebiyat coğrafya gibi şeyleri anlayamıyorum . Hiç de ilgimi çekmiyor. 17 yaşındayım lise 2 ye gidiyorum.Bu yaşta kendi çapımda araştırmalara başladım .Araştırmayı çok seviyorum.Biraz hareketliyim ama bunun bir sakıncası olur mu veya ne yapmalıyım bu konuda bana yardım cı olun lütfen !!!
Bu arada hiç kimseye açıklamadığım bir hayat felsefem var (hayalde diyebiliriz) :
A(ÜBCPDLY)

K

Kayıtsız Üye

Ben de cerrah olmayı ya da Beyin cerrahı llmayi cokk fazlaa istiyorum cok sabirsizim daha 7.sinifa gidiyorum ama simdiden sayisala daha cok onem veriyorum.Yani Mat. Fen. Daha cok clisiyorum

K

Kayıtsız Üye

ben lise 2. sınıfım ama giyim üretim bölümünü okuyorum aslında bu seneye kadar bir modacı olmayı istiyodum ama bu sene doktorolmanın bana göre olduğunu fark ettim ama meslek lisesindeyim acaba ileride sıkıntı yaşarmıyım yani üniversite seçeneklerime cerrahlığı yazıcam ama pişman olurmuyum diye korkuyorum puanları ne ? , bir ameliyatta kaç saat durulur ? bu işi yaparken evlendiğim zaman evliliğimde sıkıntı olur mu? maaşı ne kadar? hepsini merak ediyorum ve bide bizde matemetik ve fen dersleri yok ama matematiğim iyi önümdeki 2 yıl boyuncada olmayacak acaba çok şey kaybeder miyim ??? LÜTFEN CEVAP YAZIN BUNLAR BENİM İÇİN GERÇEKTEN ÖNEMLİ !!!

K

Kayıtsız Üye

şimdi ben fen lisesi 4. sınıftayım ortalamam 90larda ben lise bitttikten sonra ygs-lysye girip üniversitede tıp fakültesini kazanırsam 4yıl tıp okurum 4yıl tıp bitttikten sonrada zaten doktor olmuşmu oluyorum ? 2 yıl asistanlık yaparım. sonra tus sınvına girerim uzmanlığımı alırım kazanırsam böylemi ?

K

Kayıtsız Üye

doktor olmayı çok istiyorum ,mimar olmayı çok istiyorum ama sayısal çok iyi değil ne yapmalıyım düzeltiriz kolay ama hangisini seçmeliyim tıpa ilgim çok fazla tasarımımda çok iyi 1 sene kaldı tercih yapmalıyım bana yorum yazın

K

Kayıtsız Üye

arkadaşlar hepiniz istiyorsunuz ama 10 15 yıl sonra bir taneniz ya cerrah olmuştur (kesinlikle olamaz)yada olamamıştır.Çünkü bilgisayardan bunları yazacağınıza ders çalışmıyorsunuz.

K

Kayıtsız Üye

Arkadaslar aslında benim sorcaklarım olduuukça karışık, ben bu yıl fen lisesine başlıyorum ve kalp ve damar cerrahı olmak istiyorum hemde inanılmaz bir sekilde.. Cerrah olma konusunda bir çok yazı okudum, Cerrah olacak özelliklere sahip oldugumu düsünüyorum fakat Tıp kazanacak diye korkuyorum.. Lütfen Tıp okuyanlar varsa veya Cerrah olmak isteyen ya da yorum yapmak isteyen, hiç farketmez. Acaba lisede nasıl bir çalışma potansiyeli altına göremediğim. (özellikle çapa istiyorum) şimdiden teşekkürler:))

K

Kayıtsız Üye

bende işşallah allah nasip ederse cerrah olacam işşallah burda yorum yazanlarda allah nasip gösterirse olur ama herkesin ilk önce çalışması gerekiyor allah herkesin yanında olsun amin

K

Kayıtsız Üye

Bende küçüklüğümden beri beri cerrah olmak istiyorum daha 11 yasındayım işşallah allah nasip ederse büyüyünce bir cerrah olacam

K

Kayıtsız Üye

canım benim cerrahlar oyle bir maaş alıyorlar ki ağzın açık kalır :) ama tabii para istiyorsan cerrah olma cerrah olmak isteyenler kndni paradan çok işe vermeli o işe aşık olmalı inşallah bende oyle olurm çok istiyorum :)