cerrah olmak için sırasıyla gerekenler nelerdir?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
cerrahlığa dair bilgiler , cerrah olmak için neler yapmak gerekir ve cerrah nasıl olunur ?

Günümüzün en poüler mesleklerinden biri olan doktorluk yapabilmek için hangi liseye gittiğiniz katiyen önemli değil! İster anadolu lisesi, ister fen lisesi, ister sağlık lisesinde (artık katsayıları da kaldıklarını göre rahatça meslek liselerinden tercih edecekler olacaktır) okuyun ancak üniversitede tıp fakültesini kazanıp bitirmek zorundasınız. Yani bazı bölümlerdeki gibi en basitinden acil tıp teknisyeni gibi sağlık meslek lisesinden mezun olayım puansız geçiş yapayım olayı tıp fakültesinde yok. Bu yüzden üniversiteye gelmeden önce nerelerde okuduğunuz hiç önemli değil. Ancak sınavda mf 3 puanınız yüksek olması gerekir. Tıp fakülteleri mf 3 puanından öğrenci alıyorlar.

Peki ben doktorluktan ziyade daha spesifik beyin cerrahı nasıl olurum diye soruyorsanız; bunun için 6 sene tıp fakültesini okuyup bitirmiş olmanız gerekir mezun olduktan sonra gireceğiniz tus sınavına göre bölüm tercihi yapacaksınız. Yani kardiyoloji, patoloji uzmanı gibi doktor olmak istiyorsanız öncelikle tıp fakültesini bitirmeniz gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüzün en poüler mesleklerinden biri olan doktorluk yapabilmek için hangi liseye gittiğiniz katiyen önemli değil! İster anadolu lisesi, ister fen lisesi, ister sağlık lisesinde (artık katsayıları da kaldıklarını göre rahatça meslek liselerinden tercih edecekler olacaktır) okuyun ancak üniversitede tıp fakültesini kazanıp bitirmek zorundasınız. Yani bazı bölümlerdeki gibi en basitinden acil tıp teknisyeni gibi sağlık meslek lisesinden mezun olayım puansız geçiş yapayım olayı tıp fakültesinde yok. Bu yüzden üniversiteye gelmeden önce nerelerde okuduğunuz hiç önemli değil. Ancak sınavda mf 3 puanınız yüksek olması gerekir. Tıp fakülteleri mf 3 puanından öğrenci alıyorlar.

Peki ben doktorluktan ziyade daha spesifik beyin cerrahı nasıl olurum diye soruyorsanız; bunun için 6 sene tıp fakültesini okuyup bitirmiş olmanız gerekir mezun olduktan sonra gireceğiniz tus sınavına göre bölüm tercihi yapacaksınız
. Yani kardiyoloji, patoloji uzmanı gibi doktor olmak istiyorsanız öncelikle tıp fakültesini bitirmeniz gerekiyor.

K

Kayıtsız Üye

peki üniversitede bittikten sonra yani asistanlıkta ne kadar alınıyor cerrah olunca ne kadar alınıyor özel hastaneler ne kadar veriyor cevaplarsanız çok sevinirim

K

Kayıtsız Üye

Ben daha 16 yaşındayım ve küçüklüğümden beri doktor olmayı istiyorum.Büyüdükçe zor olduğunu farkına vardım fakat yinede vazgeçemiyorum.Son senelerde cerrah olmaya merak sardım ve inşallah olucam.Anadolu lisesine gidiyorum ama siz lisenin pek sorun olmadığını söylüyorsunuz.Düz liseye gitmememin tek nedeni buydu tıp. düz lisede alacağım eğitimin tıp için yeterli olmayacağını düşünüyodum ve bu yüzdende sehir dışında okuyorum cerrah olmayı cok istiyorumm ve bunun ilk adımının inanmak olduğunu söylüyorlar sizce doğrumu ?

B

böcekli

bende cerrah olmak istiyorum ama maalesef ki tm alanındayımm.
tamam alan yok ama görmediğim dersi nasıl yapabilirim ki... offf off

K

Kayıtsız Üye

Bende estetik cerrah olmak istiyorum. Bunun için daha iyi bir eğitim almak için anadolu lisesine gideceğim allahın izniyle tercihimi yaptım 15 yaşındayım tüm tercihlere anadolu liseleri yazdım inşallah birisi tutarsa çocukluğumdan beri olmak istediğim doktor olmak istiyorum cerrah.

K

Kayıtsız Üye

ya arkadaslar ben cerrah olmayı çok istiyorum ama el becerim çok kötü elimi geliştirmek için ne yapmalıyım

K

Kayıtsız Üye

ben cerrah olmak istiyorum fakat parası bol bir iş ilerde seçmek istiyorum acaba bir cerrah aylık ne kadar alır ???

K

Kayıtsız Üye

benim küçüklükten beri hayalim bir cerrah olmak ve ben çok çalışarak bir cerrah olacam işallah teşekkürler buarada lise 1'e gidiyoprum

D

dilara

Ben 14 yasindayim .beyin cerrahi olmak istiyorum .derslerim ve el becerim iyi..bana istedigim meslege ulasabilmem icin hep cok calismam gerektigi soylendi.digerleri 1 kat calisiyorsaa sen 2kat calis dendi.ben bu sene sonunda lise sinavina girecegim.insallah istedigim fen lisesine giderim.cok hirsliyim ve azimliyim .ben suna inaniyorum ki cok zor bi meslek olsa bile ben calisip basaracagim..ve cerrah olmak isteyen arkadaslara basarilar diliyorum..

K

Kayıtsız Üye

Merhaba bende sizler gibi cerrah olmak istiyorum ama burada anlatılan lara göre ben şahsen hiç bir şey anlamadım.ama hedefim büyük ve olucağıma inanıyorum.13 yaşındayım.elevederçüüüü.

K

kayıtsız***

sevgili arkadaşlar bir şeyi kazanmak istiyorsanız inanın...ben yapabilirim ben yapabilirim deyin kendi kendinize. bende anadolu lisesi öğrencisiyim bende kalp damar cerrahı olmak istiyorum bunun için matematik fen notlarını çok yüksek tutmak gerekir en önmeliside biyoloji TIPTA ÇOK PARA KAZANMAK MÜMKÜN CERRAHLIK İÇİN 3,200-7,600 KADAR herkese başarılar....

K

Kayıtsız Üye

bende küçüklüğümden beri beyin cerrahı olmak istiyorum.şuan özel anlam anadolu sağlık meslek lisesine gidiyorum.nasıl cerrah olabilirim.

K

Kayıtsız Üye

benim hayalim cerrahlık ve bu mesleğin ne kadar önemli olduğunu biliyorum ama ameliyata girmek beni biraz ürkütüyor