Seksek oyunu nasıl oynanır?

• Konuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
hey seksek çeşitleri nerede

Sek Sek Nasıl Oynanır?

1) 1 kişi tebeşirle sek sek çizgisini çizer.Kare veya daire şeklinde çizilen çizgiler 1'den 8'e kadar numaralandırılırdı.
2)İlk oyuncu taşını bir numaralı kutunun içine atar.Genellikle mermer taş kullanılırdı.Taşın olduğu kutunun üzerinden atlayarak diğer kutulara sekerek gider.Tek kutu olanlara tek ayakla ,çift kutu olanlara iki atağımızla basarız.
3) 8 numaralı kutuya gelince geri döner ve 2 numaralı kutuya gelince tek ayağının üzerindeyken 1 numaralı kutudaki taşı alır ve bu kutunun üzerinden atlayarak çizginin dışına çıkar.
4)Şimdi sıra 2 numaralı kutuya gelmiştir.Taşı 2 numaralı kutuya atar ve aynı şekilde sekerek gider ve dönüşte 2 numaradan taşı alır ve üzerinden atlayarak çizgiden çıkar.
5)Bu şekilde 8 e kadar devam eder.Attıgı taş bir çizginin üzerine gelirse ,çizgiye basarsa ya da iki ayağı birsen yere deyerse oyuncu yanar ve sıra diğer oyuncuya geçer.Tekrar sırası gelince kaldığı yerden devam eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

evet çok öğretibi site ve size çok teşekkür ederim çünkü sekseği hiç bilmiyordum ve hep bu siteden ödevlerimi yapacağım tşk ederim.

E

eda ece

selen ben bunları biliyorum sende çok güzel öğrenmissiin her siteye baktım doğrumu diye hepsi yanlış ama seninkinine bakarsan bir yanlış bile yok bilmeyenlerin işine çok yarıycak

K

Kayıtsız Üye

bence güzel ama bazı yanlışlar var mesela taş çizgiye gelirse köprü başı olur ve oyuncular istedikleri taşlarla oynarlar yassı veya küçük bir tuğla taşı olmak zorunda değil.ataç pilastik parçası v.b gibi taşlar kullanılabilir.ayrıca köprübaşı olursa yeniden atılır.bu yanlışlar dışında mükemmel bir site sekseyi 3 yaşımdan şimdiki 8 yaşımakadar oynadım hepte oynıycam allah izin verirse tabi.bunca tecrübeli bir kişiden bukadar yorun aldığınıza şükredin.aferin kimler bu siteyi düşündüyse aferin aferin.

N

Nehir

Çok güzel bir site ama sanki çok uzun yazmışsın yo bende suç var yazmak zor geliyor ama yinede çok güzel bir açıklama tebrik ediyorum yanaklarından öpüyorum...