Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri Savaştepe Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Savaştepe'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Zafer İlköğretim Okulu Tanıtımı - Zafer İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Zafer İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUN TARİHÇESİ :
Köy çocuklarının içinde kimsesiz ve şehit olanlarıkseltmek için zümre yatılı okulları kurulmuştur.Bu zümre yatılı okullarından bir tanesi de 1914 yılında binası halk tarafından yapılan ve Umur Bey Mektebi altında açılmış iki öğretmenli olarak eğitime başlamış 1928 yılına kadar devam etmiştir.Bu dönemde okuldan 48 kız 170 erkek toplam 218 öğrenci mezun olmuştur.1928 yılında okulun adı Giresin Erkek Mektebi olarak değişmiştir.Daha sonra 1934 yılında İlçenin adı Savaştepe olunca Savaştepe İlk Mektebi olmuştur.Beş sınıflı olarak eğitim öğretime devam etmiştir.1 Kimsesiz bırakmamak için vilayetin tahsil durumunu yü964 yılında okulun adı Zafer İlkokulu olmuştur.Okul 1914 yılından 1963 yılına kadar ilçede tek ilkokul olarak hizmet vermiştir.1993 yılında 5 derslik 11 dersliğe çıkarılmıştır.Okul açıldığı yıldan bu yana 3272 öğrenci mezun olmuştur.1997/1998 Öğretim yılından itibaren Zorunlu eğitimin 8 yıla çıkması sebebiyle Zafer İlköğretim Okulu adını Almıştır. 1998 yılında okula taşıma olmuş Yaz Ören,Dikmeler,Yukarı Kara Çam köylerinden toplam 50 öğrenci taşınmıştır.

Okulumuzda ,açıldığı yıldan bu yana 185 öğretmen Görev yapmıştır.2000/2001 Eğitim Öğretim Yılında ikili öğretime geçilmesi sebebiyle taşıma merkezi olmaktan çıkarılmış,2011/2012 eğitim öğretim yılında ise nornal ( tekli ) eğitime geçmiştir.Okulumuz .Savaştepe İlçesi..Zafer Mahallesinde olup. ve halen burada Eğitim ve Öğretime devam etmektedir. Okulumuz bünyesinde ..9 derslik ,.8.şube, 1 Müdür Odası,1 Müdür yardımcısı Odası 1 Depo 1 Araç-gereç odası, .1 Öğretmen odası ve Tuvaletler mevcuttur.

OKULUN BİNA DURUMU :
a)-Binanın Özellikleri :Okulumuz Alt kat taş yapı olup üst kat betonarmedir.Alt Katta iki giriş kapısı vardır.İdare Odaları Öğretmen odası alt katta olup bununla birlikte dört derslik alt katta bulunur.Üst katta ana sınıfı beş derslik bulunmaktadır.Dersliklerden biri bilişim teknoloji sınıfı olarak kullanılmakta Dört sınıf derslik olarak kullanılmaktadır. Bununla beraber sonradan yaptırılan bir bölme de fen araç gereçleri odası olarak kullanılmaktadır
b)-Laboratuar : Okulumuzda laboratuar bulunmamakta, bilişim teknoloji sınıfı mevcuttur.
c)-Okul ve Sınıf Kitaplıkları : Okulumuzda sınıf kitaplıkları oluşturulmuştur
d)-Depo ve ambar durumu : Okulun bodrum katı ve kalorifer dairesinin yanı depo olarak kullanılmaktadır.
e)-Diğer Sosyal Faaliyetler :Okulumuz uygulamalı Çevre eğitimi projesi kapsamında olup gerekli çalışmalar yapılmaktadır.Ayrıca Uygulamalı Çevre Eğitim Projesi kapsamında sarı bayrak almış bulunmaktadır
f)-Bahçenin durumu : Çam ağaçları mevcuttur.Duvar kenarları çiçeklik olarak dizayn edilmiştir Bahçe parke taşlarıyla döşelidir basket ve voleybol sahaları mevcuttur..
Zafer İlköğretim Okulu Balıkesir Savaştepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Zafer İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Zafer İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ZAFER İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Zafer llköğretim Okulu Savaştepe Balıkesir

Telefon Numarası: 2665521164

Faks Numarası: 2665524033

E-mail Adresi:
649488@meb.k12.tr

Web Adresi: BALIKESİR - SAVAŞTEPE - Zafer İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.