Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu Hakkında - Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu Tanıtım - Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu Resimleri - Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu İletişim

Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 4 Eylül 2000 tarihinde Yenişehir İlköğretim Okulu adı ile eğitim -öğretime başlamıştır. 10 Nisan 2001 tarihinde Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu olarak ad değişikliği yapılmış ve eğitim-öğretime devam edilmektedir.

*Okulumuzda 2 Anasınıfı bulunmaktadır.
*10 Birinci kademe sınıfımız vardır. Birinci kademede her öğrencinin kişisel dolabı vardır. Ayrıca sınıflarımızda televizyon ve vcd mevcuttur. Derslerde bu araçlardan yararlanılmaktadır.
*Okulumuzda 10 branş öğretmeni görev yapmakta. İkinci kademede derslik sistemi uygulanmaktadır. Dersliklerimiz şunlardır:
1 adet Türkçe Dersliği ve Kütüphane
1 adet İngilizce Dersliği
1 adet Matematik Dersliği
1 adet Sosyal Bilgiler Dersliği
1 adet Fen ve Teknoloji Dersliği
1 adet Bilgi Teknolojisi Dersliği
1 adet Resim-iş ve İş Teknik Atölyesi
Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Dersi ve Müzik Dersi, Matematik ve Fen ve Teknoloji dersliğinde yapılmaktadır.
*Öğretmenlerimiz derslerde tepegöz, vcd, projeksiyon ve bilgisayar kullanmaktadırlar.

Vizyonumuz

Öğrencilerimizi; aklın ve bilimin aydınlığında çağdaş, demokratik ve laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti yasalarına saygılı, sorumluluğunu bilen, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler olarak hazırlamaktır.

Öğrenmenin temel bir ihtiyaç olduğunu kabul ediyoruz.

Veli ve öğrencilerimizin en iyi okulun kendilerine en yakın olan okul olduğunu inanarak okullarına sahip çıkmalarını istiyoruz.

Misyonumuz

Biz sürekli değişen ve gelişen dünyada başarının esas olduğuna inanarak kendimizi ve öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek amacıyla çalışıyoruz.

Türk Milli Eğitimi’nin amaç ve ilkeleri ile evrensel değerler doğrultusunda tüm çalışmalarımızı, değerlerimizi benimsemiş paydaşlarımızla birlikte yürütüyoruz.

Çağdaş uygarlık yolunda toplumun ilerlemesi ve hak ettiğimiz aydınlığa ulaşmamız için üzerimize düşen görevi yapıyoruz.

Bilgi teknolojilerini etkin olarak kullanan, toplum değerlerini benimseyen, Türklük bilincine sahip olan, katılımcılığı demokrasinin en önemli ilkesi sayan yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerle birlikte çalışmak, hep birlikte geleceği inşa etmek için varız.

Yaptığımız işin bir gün hedeflerimize ulaşacağına inanıyoruz; bulunduğumuz ortamda her şeye rağmen bardağın dolu kısmına bakabilmekteyiz, hızlı bir şekilde etki alanımızı genişletmekteyiz.

Bizden daha iyi konumda başlamış olan diğer okullarla çalışmalarımız sayesinde aynı ortamda bulunabilmekteyiz ve adımızdan söz ettirebilmekteyiz.

Yenişehir Mimar Sinan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: (258)3738038
Okulun Faksı: (258)3738497
Okulun Adresi: Yusuf Batur Cadddesi Posta Kodu:200115 Yenişehir
Okulun Web Adresi:
http://denizliyms.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 865510@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok