Windows Vista Enterprise Nedir Tanıtım Özellikler

Windows Vista Enterprise Nedir Tanıtım Özellikler..

Bugün ve gelecek için işletmenizi tanımlayıcı seçim

Windows Vista, dünya çapındaki büyük kuruluşların ve oldukça karmaşık BT altyapılarının gereksinimlerini daha iyi karşılamak amacıyla, BT maliyetlerini ve riskini önemli ölçüde azaltacak biçimde tasarlanmıştır. Windows Vista Business sürümünde bulunan tüm özelliklerin yanı sıra, Windows Vista Enterprise donanım tabanlı şifreleme teknolojisi kullanarak daha kapsamlı bir veri koruması sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Ayrıca, uygulama uyumluluğunu artıran araçlar içerir ve kuruluşların dünya genelinde tek bir dağıtım yansıması kullanarak standart hale gelmesine olanak tanır. Windows Vista Enterprise yalnızca bilgisayarları Microsoft Yazılım Güvencesi veya bir Microsoft Kurumsal Sözleşmesi kapsamında olan müşteriler tarafından kullanılabilir.
Veri koruması

Windows Vista Enterprise, bilgisayar kaybolur veya çalınırsa önemli verilerin ve fikri mülkiyet haklarıyla korunan malzemelerin yanlış ellere geçmesini engelleyen yeni Windows BitLocker™ Sürücü Şifrelemesi teknolojisini içerir. Windows BitLocker, şirketinizin fikri mülkiyet haklarıyla korunan malzemelerinin daha fazla güvende olduğunu ve stratejik servetiniz olarak kalacağını bilerek rahat etmenizi sağlayan donanım tabanlı veri şifreleme teknolojisi kullanır. Ayrıca, sabit diskin tümü şifreli olduğundan, Windows BitLocker eski bilgisayarların kullanımdan kaldırılma maliyetlerini azaltır.
Uygulama uyumluluğu

Windows Vista Enterprise, Microsoft işletim sisteminin önceki sürümleriyle olduğu kadar UNIX işletim sistemleriyle de uygulama uyumluluğunu artıran yerleşik araçlar içerir. Windows Vista Enterprise sürümü, dört sanal işletim sistemi oturumu çalıştırma lisansı içerir; böylece, Windows Vista Enterprise üzerindeki sanal bir ortamda önceki bir Windows işletim sisteminde eski bir uygulama çalıştırılabilir. Bu özellik, eski bir uygulamayı Windows Vista’ya kolayca geçiremediğinizde zaman ve maddi kaynak tasarrufu yapmanızı sağlar.

Ayrıca, Windows Vista Enterprise, UNIX uygulamalarının Windows Vista Enterprise tabanlı bir bilgisayarda değiştirilmeden çalışmasına olanak tanıyan Subsystem for UNIX-based Applications (SUA) özelliğini içerir. Günümüzde Windows tabanlı bir bilgisayarın yanı sıra bir de UNIX iş istasyonu kullanması gereken UNIX veritabanı yöneticileri veya sistem yöneticileri için, Windows Vista Enterprise her iki işlevin de Windows Vista tabanlı tek bir bilgisayarda bir araya getirilmesine olanak tanır.
Windows Vista Enterprise müşterileri uygulama uyumluluğu sorunlarını en aza indirmek için Yazılım Güvencesi için Masaüstü Bilgisayarları En İyi Duruma Getirme Paketi‘ne abone olabilir. Bu hizmet, uygulama sanallaştırma amacıyla SoftGrid gibi araçlarla dağıtımı hızlandırarak uygulamalar arasında çakışmaları azaltabilir ve Varlık Envanter Hizmetleri ile birlikte, kuruluşunuz genelinde çalışan uygulamalar ile ilgili bilgileri daha hızlı bulmanıza yardımcı olur.
Çoklu dil desteği

Arabirim dili kullanılarak, Windows Başlat menüsünde, yardım sisteminde, yerleşik yönetim araçlarında ve Windows iletişim kutularında kullanıcıya görüntülenen dil denetlenir. Windows Vista Enterprise kullanılabilen tüm arabirim dillerini bir arada sunar. Dünya genelinde kullanılan tüm Windows arabirim dillerine erişim, kuruluşların dünya genelinde kullanılabilecek tek bir dağıtım yansıması oluşturmasına ve farklı kullanıcılar için aynı anda farklı arabirim dilleri sunan bağımsız bilgisayarlara dağıtmasına olanak tanır.
Windows Vista Enterprise sürümü yalnızca Microsoft Toplu Lisans müşterileri tarafından kullanılabilir, perakende olarak satılmamaktadır.
Windows Vista Enterprise, dünya çapında büyük kuruluşların ve oldukça karmaşık BT altyapılarının gereksinimlerini karşılayacak biçimde tasarlanmıştır. Kuruluşunuzun gereksinimleri de bu yöndeyse, Windows Vista Enterprise, BT maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı olacak ve önemli verileriniz için ek koruma katmanları sağlayacaktır.
-Microsoft Türkiye-
Yorum: Büyük şirketler düşünülerek hazırlanmış bu sürümün belirli bir fiyatı yok. Sadece şirketlere satılan bu sürümü edinmeniz de çok zor.