Vatandaşlık Görevi İle İlgili Sözler - Vatandaşlık Görevi İle İlgili Özlü Sözler

Sponsorlu Bağlantılar
Vatandaşlık Görevi İle İlgili Özdeyişler - Vatandaşlık Görevi İle İlgili Özlü Sözler

Vatandaşlık bireyin insan omöak yolundaki kararlılığıdır
Vatandaş ülkesine kendini teslim etmeliki ülke iradesini elinde tutabilsin
Vatandaşın vatandaşlığını unutmnası durumunda Yönetim dürüst, bilgili, çağdaş ve ülke çıkarları için çalışacak kişilerin elinde olmaz. Yöneticiler halkı temsil edemez.

Devlet, ülke giderlerini karşılayacak geliri elde edemez. Dolayısıyla vatandaşa karşı görevini yerine getiremez. İçte düzeni, dışta bağımsızlığı koruyamaz.

Ülke bütünlüğü, bağımsızlığı ve varlığı tehlikeye girer.

Demokratik yönetimin yerini baskıcı yönetim alır. İnsan hakları korunamaz. Bazı kii ve gruplara ayrıcalık tanınır.
Millet: Aynı topraklar üzerinde yaşayan aralarında dil, duygu, ülkü, tarih, kültür ve çıkar birliği olan insan topluluğudur.

Vatanı Vatan yapan vatandaşlardır

Son düzenleyen: Moderatör:
E

eyto109biter

slogan arıyordum ama buda olur heralde o kadar uğraştıktan sonra düşük not alırsam o hocanın .......

K

Kayıtsız Üye

azıck daha ayrıntılı olsun lütfen özellikle bu konu ile ilgili atatürkün sözleri

K

Kayıtsız Üye

ben buraya yorum paylaşmıştım fakat yayınlarmamış ve bizim buraya yazdığımız yorumlardaki istekler buraya yazılmıyor ben bu konuda atatürkün sözlerini istedim ama yazılmamış