Vakıfbank İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Kütahya

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Vakıfbank İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Kütahya

AMAÇLAR : Okulumuz bulunduğu çevrenin mecburi öğrenim çağına gelmiş kız ve erkek öğrencilerin eğitim ve öğretimi sağlamak, çevredeki sosyal ve kültürel faaliyetleri geliştirmek ve aileleri bu yönde daha etkin duruma getirmeye çalışmaktır.

a- Okulumuz normal eğitim yapan (A) tipi okullar statüsünde bulunan çevremizin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden düşük seviyede olması okulumuzun başarı durumunu olumsuz yönde etkilemektedir.

b- Okulumuz eğitim ve öğretime başladığı 1976 yılından bu güne kadar birçok okul müdürü görev yapmıştır. Bunlar sırası ile Ahmet KİZEN, Ali OĞUZÇATAL, Ahmet YILMAZ(vekil), M.Tevfik ÖZSOY, Ahmet BAKIT, Erol AYDIN, İsmail UZUN, Mehmet EMET, Emin GÜL, Temel ÜSTÜNEL(vekil), Adem AKTAŞ, Emin GÜL ve şu anda Temel ÜSTÜNEL(vekil) okul müdürlüğünü yürütmektedir.

c- Okulumuzda kurduğumuz kitaplığımızda 430 adet muhtelif kitap vardır. Okulumuzun kendi imkanları ile kurduğumuz kitaplıkta öğretmen ve öğrencilerimizin faydalanacağı ansiklopedi, kaynak kitaplar, hikaye ve masal kitapları mevcuttur.

2.BÖLÜM

a- Okulumuz İlimizin Batı kesiminde düz bir ova üzerine kurulmuş olan önceki adı Karapınar sonra mahalle muhtarlığı olarak önce L.H.P Mahalle muhtarlığına bağlı olarak kurulmuş, daha sonra mahalle muhtarlığını kazandıktan bir müddet sonra Muhtarlığın teklifi Belediye Encümeninin kararı ile Osmangazi Mahallesi olarak isim değiştirilmiştir.1974 yılında mahallenin çocuklarının eğitim ve öğretim ihtiyacını karşılamak amacı ile önce 5 derslikli bir okul yapılmıştır. Ancak mahallenin artan nüfusu ve öğrenci sayısı göz önüne alındığında okul ihtiyaca cevap veremediği için aynı okul bahçesine iki dershane daha ilave yapılmıştır.

b- Okulumuza isim olarak 26 Ağustos 1701 Malazgirt Meydan Savaşını yaparak Anadolu`nun Türk kavimlerine kapısının açılmasını sağlayan Büyük Selçuklu Komutanı ALPARSLAN`ın isminin yaşatılması için Okulumuza ALPARSLAN İLKOKULU adı verilmiştir.

c- Okulumuz 1999 eğitim ve öğretim yılına kadar bu okulda eğitim ve öğretime devam etmiş olup sekiz yıllık zorunlu temel eğitime geçildikten sonra okulumuzun 200 metre yakınına Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğünce 22 derslikli 4 kattan oluşan bir okul yapılmıştır.

Valilik makamının 05.07.1999 gün ve 9442 sayılı yazıları ile Alparslan İlköğretim Okulunun tüm personeli ile birlikte Vakıflar Bankasının yapmış olduğu okula geçmesi karar verilerek 1999-2000 Eğitim ve Öğretimi bu okulda yapılmaya başlanmıştır. Bundan böyle Alparslan İ.Ö.O olan okulumuzun ismi ise Vakıfbank İ.Ö.O olmuştur.

d- Okulumuz gündüzlü olup kız ve erkek öğrencilere hizmet vermektedir.

e- Okulumuzda seçmeli ders olarak bilgisayar dersi seçilmiştir. Yabancı dil olarak da İngilizce öğretimi yapılmaktadır.

f- Öğrenci başarımız çevremizin ekonomik, sosyal ve kültürel durumu göz önüne alındığında başarısız gibi görünmektedir. Ancak okul aile ve öğretmen işbirliği yapılarak okulumuzun öğrenci başarısı %90 lara çıkarılmıştır.

3.BÖLÜM

a- Okulumuz kaloriferli olup odun ve kömürle ısınmaktadır. Elektrik su ve kanalizasyon vardır.

b- Okulumuzda 21 dershane ve 1 ana sınıfı mevcuttur.

c-Laboratuar, araç-gereç odamız vardır.

d- Okul ve sınıf kitaplıklarımız kurulmuştur.

e- Okulumuzda 1 adet işlik vardır.

f- Okulumuz alt katında 1 adet spor salonu, 1 adet çok amaçlı salon, 2 adet öğrenci soyunma ve giyinme odası ve 1 adet kantin vardır.

h- 1 müdür, 1 müdür yardımcısı ve 1 adet hizmetli odası vardır.

Vakıfbank İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu:
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi: http://vakifbank.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Vakıfbank İlköğretim Okulu Resimleri :