Vakıfbank İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Vakıfbank İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Denizli

Vakıfbank İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1981-1982 eğitim öğretim yılında Karşıyaka İlkokulu adıyla hizmete başlamıştır. Başlangıçta okulumuz iki katlı ve 8 sayıda dersliğe sahipti. Öğrenci mevcudumuz ise yaklaşık olarak 600 adetti ve sınıflarımızın ortalama mevcudu 60 civarındaydı.

Denizlimizin 1980’li yıllardan itibaren özellikle tekstil başta olmak üzere çeşitli sanayi kollarındaki hızlı yükselişi sonucunda artan işgücü ihtiyacı kentimize yönelik yoğun bir göç dalgasını beraberinde getirmiştir. Okulumuzun bulunduğu Karşıyaka Mahallesi ise bu göç dalgasıyla beraber ülkemizin çeşitli bölgelerinden ilimize gelen vatandaşlarımızın yerleşim için ilk tercih ettikleri semtlerin başında gelmiştir. Bu nedenle hızla artan nüfus sonucunda okulumuzun fizikî kapasitesi yetersiz kalmış ve 1987-1988 eğitim öğretim yılından itibaren öğrencilerimizin bir kısmı Sevindik Mahallesi’ndeki komşu okulumuz Dentaş İlkokuluna gönderilmiştir.

1991-1992 eğitim öğretim yılında mahallemizde bulunan Hulusi Kulaklı İlköğretim Okulunun hizmete başlamasıyla öğrenci yükümüz bir nebze olsun hafiflemiştir. Fakat 1997 yılında zorunlu eğitimin sekiz yıla çıkarılmasıyla fizikî kapasitemizin öğrenci ihtiyacına cevap vermesi imkânsız hale gelmiş ve ek bina yapılması zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu noktada devreye Vakıfbank girmiştir. Vakıfbank tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde çeşitli illerimizde yapılan okulların bir yenisinin ilimize de ilave edilmesi ve bunun da okulumuzun ek binası olması kararlaştırılmıştır. Böylece 1998-99 eğitim öğretim yılında üç katlı ve yirmi derslikli ek binamız hizmete açılmıştır. Cumhuriyetimizin 75. yılına denk gelen bu yılda okulumuzun adı da Vakıfbank 75. Yıl İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

Okulumuz halen ana sınıfından sekizinci sınıfa kadar kesintisiz olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizi, Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda, ülkesini seven, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine bağlı, toplumla barışık, milli ve ahlaki değerleri özümsemiş, geleceğe güvenle bakabilen, üst öğrenim kurumlarına geçişte hedef koyabilen ve koyduğu hedefleri gerçekleştirmede azami çaba harcayan niteliklerle yetiştirip evrensel insani değerleri benimsemelerine önderlik etmek okulumuzun temel misyonudur.

VİZYONUMUZ

Okulumuzu, ilkelerimize bağlı kalarak, başta Denizli olmak üzere bölgesel ve ulusal ölçekte bilinen, tercih edilen, imrenilen eğitim, kültür ve bilim merkezi yaparak bütün öğrencilerimizi hayata ve üst öğrenim kurumlarına en iyi şekilde hazırlamak temel vizyonumuzdur.

DEĞERLERİMİZ

Vatanını ve milletini sevip sahip çıkan öğrencileri topluma kazandırırız.

Yaptığımız işte en iyiye ulaşırız.

Tüm öğrencilerimizi davranışlarıyla örnek bir insan; bilgisiyle başarılı birer birey olarak yetiştiririz.

Kaliteyi yükseltmek için her zaman çalışırız.

Tüm okul personeli ve öğrencilerin güven duygularını sağlayıcı ve artırıcı fırsatlar yaratarak birbirine güvenen bireyler yetiştiririz.

Eğitimde fırsat eşitliğine önem veririz.

Türk Milletinin örf ve adetlerine, vatanına ve bayrağına saygılı bireyler yetiştiririz.

Vakıfbank İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: (0258) 268 03 82
Okulun Faksı: (0258) 251 21 53
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi: http://www.vakifbankio.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 459404@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Vakıfbank İlköğretim Okulu Resimleri :