Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu Hakkında - Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu Tanıtım - Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu Resimleri - Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu İletişim

Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu Kocaeli İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Uzuntarla Köyünde eğitim ve öğretim ilk kez Osmanlı İmparatorluğu döneminde başlamıştır. Eski yazı ile eğitim yapılan okulun ilk kuruluşu tespit edilememiştir.Latin alfabesi ile eğitim bu eski okulda 1923 yılında başlamıştır ve 1962 yılında 2 derslikli okul yapılarak burada devam edilmiştir.Çerkes mahallesinde yapılan bu okul köy halkından Erkan ÖZCAN tarafından 2 derslik daha ilave edilerek 4 derslikli bir okul haline getirilmiştir.1977-1978 öğretim yılında ise ortaokul olarak köy ilkokulunda öğretime başlanmıştır.Ortaokul eğitim ve öğretimi 1984 yılına kadar Uzuntarla ilkokuluna ait bu binada sürdürülmüştür.1984 yılında ek olarak yeni bir bina İsmail GÜNERİ adlı bir hayırsever vatandaş tarafından yaptırılmıştır.1984-1985 öğretim yılında aynı bahçe içerisindeki ilkokul ve ortaokul birleştirilerek ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür.Okulun adı da değiştirilerek Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu yapılmıştır.

Uzuntarla Ali Güneri İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: UZUNTARLA ALİ GÜNERİ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Uzuntarla Izmit
Telefon Numarası: 2623752027
Faks Numarası:
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

Okul hakkında daha fazla bilgi için: