Turgut İlköğretim Okulu Bilgileri Yatağan Muğla

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Turgut İlköğretim Okulu Hakkında - Turgut İlköğretim Okulu Tanıtım - Turgut İlköğretim Okulu Resimleri - Turgut İlköğretim Okulu İletişim

Turgut İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Beldemizde Cumhuriyetten önce Mehmet Efendi, İsmail Efendi ve Hacı Hüseyin Efendi ‘ye ait şahıs medreseleri açılmış.Cumhuriyetin kurulduğu yıl 1923’te üç sınıflı ilkokul, 1930 yılından sonra da beş sınıflı ilkokul olarak eğitim-öğretime hiç ara vermeden devam etmiştir.
Beldemizde ayrıca 1968 yılında ortaokul açılmıştır. Ayrı binalardaki bu iki okul 1997-1998 Öğretim yılı başında 8 yıllık zorunlu İlköğretim uygulamasına geçilmesiyle Turgut İlköğretim Okulu’ na dönüştürülmüştür.
İlkokul ve ortaokul binalarının birbirine bir kilometre uzaklıkta olması, aynı okulun birinci ve ikinci kademelerinin ayrı olması bir çok zorluğu beraberinde getirmiş, iki binanın ayrı ve bağımsız iki okula dönüştürülmesi için birkaç kez inceleme yapılmış. Eski ortaokul binası 2003-2004 eğitim - öğretim yılından itibaren Turgut Şehit Güngör Çetinkaya İlköğretim Okulu adıyla bağımsız ilköğretim okulu olarak ayrılmıştır.Turgut İlköğretim Okulu da eski ilkokul binasında eğitim öğretim hizmeti vermeye devam etmektedir.

Turgut İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Yatağan
Okulun Telefonu: 252 573 4017
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Turgut Beldesi
Okulun Web Adresi:
www.turgutio.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: 731023@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Mehmet ÇÜNGÜR
Okulun Ulaşım Bilgileri: İl Merkezine Uzaklık 38 Km. - İlçe Merkezine Uzaklık 12 Km.
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Turgut İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr -
www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız