Trojan ismi: tbm9.bat (Güvenliğiniz için Okuyun Lütfen)

Sponsorlu Bağlantılar
Son günlerde yayılan ve dün başıma gelen bir olayı anlatayım

Kelimenin tam anlamıyla bir kabus

Trojan ismi: tbm9bat

Bilgisayarımda daha önce ESET NOD32 Antivirus programının son sürümü yüklüydü ve üzülerek söylüyorumki bi antivirüs tek kelimeyle foooos çıktı

Şimdi bu Trojan bana ne yaptı okuyun

Genelde işyerimize gelen öğretmen arkadaşların flash disklerinden bulaştığını tahmin ediyorum

Eğer bulaştıysa,

C, D veya başka sürücüler varsa siz o sürücüleri tıkladığınız zaman bilgisayar Reset atıyor
İnternet bağlantısı gidiyor İnternet bağlantı ayarlarından İp adresini sabitledim, cmd, ipconfig ve manuel yapılandırma ile iki saat bir Bilgisayarcı arkadaşla birlikte uğraştık, ama insanı hayrete düşüren bu kabus Trojen ile baş edemedik malesef
ESET NOD32 Antivirus'u kaldırdık, Kaspersky yükleyelim dedik, onuda yaptık, Ama bu da işe yaramadı, ve lanet Trojen Kaspersky Anti-Virus'un etkinleşmesini devreye girmesini engelliyor, güncelleme yapmasına izin vermiyor
Son olarak bilgisayarı açtık, ve artık uğraşılmaz bir hale geldi, PC Kendi kendine hiç durmadan reset atıyor ve bu işlem hep bu şekilde devam ediyor
Daha önce flash diski evdeki bilgisayarıma da taktığım için bu Trojan evdeki bilgisayarıma da bulaştı ve FORMAT atmaktan başka çare kalmadı,

Acronis Truve Image ile daha önce aldığım yedeğin çalışmasını engelleyen bu Trojan ile malesef yedeği A L A M A D I M

Mecburen FORMAT attım, ve Windows XP' hiç durmadan karşılaştığım bu sorunlar yüzünden Vista Kurdum,

Kaspersky Anti-Virus 2009 kurdum Önce güncellemeyi yaptım ve ve PC dünden beri taratıyorum Sürücüde çok sayıda program olduğu için malum taramada o derece uzun sürer Şu ana kadar çeşitli olmak üzere 150 tane virus ve trojan çıktı

Ama kabus olan Trojan isminin de;

Trojan ismi: tbm9bat
Tam ismi: Trojan-GameThiefWin32Maganiazoz
olduğunu öğrendim

BENİM GÖRÜŞÜM:
Bu Trojan sizede bulaşmadan önce eğer NOD32 kullanıyorsanız kesinlikle kaldırın ve Kaspersky Antivirus 2009 kurun veya kararlı olan 7 sürümü
Ayrıca Windows Defender yazılımını kurup kullanmanız yararınıza olacaktır

aslında anti-virüs kapatan virüsler şimdi piyasa olduğu için bunlar kolayca yediriliyo çok dikkatli olmak lazım ... paylaşımın için teşekkürler emeğine sağlık ...

arkadaşlar bu trojenler artık bütün interneti kapladı şimdi interneten indirilen her programda trojen raslanır vardır bundan korun mak çok zor dur herzaman anti vürüs yeterli olmuyor artık arkdaşalr uzantısı >>>>> .exe .bat .dll vb birçok uzantıda vürüs bulunmaktaydı ama artık uzantısını deyiştirerk her yerde trojeni buluna bilirsiniz budan kurtulmanın yolarından biride interneten program mejbur kalmadık ça yüklememek program lazım olursa bile bilgisayarcılardan bula bilirisiniz müzikler için interneten indirile bilir ama arkadaşlar sıkıştırma dosyalarının içine geçen müzikleri asla almayın veya açmayın