Trafik Levhalarının Üçgen, Kare, Yuvarlak ve Dikdörtgen Olması Ne Anlama Gelir

K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
ben 4 e gidiyorum yarım yamalak biliyorum

Trafik işaretleri sadece yuvarlak değildir.Trafik işaretleri yerine göre yuvarlak, üçgen, dikdörtgen, kare vb. şekillerde olabilmektedir.

Trafik işaretleri karayollarında yasak, tehlike, bilgi işaretleri olmak üzere 3 çeşittir

*Dikdörtgen ve Kare Levhalar: Düzenleyici işaret levhalarıdır ve trafiğin düzenlenmesine yardım eder.Yol ve trafik hakkında düzenleyici bilgiler verir.

*Eşkenar Dörtgen Levhalar: Uyarı işaret levhalarıdır.Bu levhalar sürücülere ileride olabilecek tehlikeleri bildirir.

*Yuvarlak Levhalar: Yuvarlak trafik levhaları bilgilendirici levhalardır.Yayaların ve sürücülerin trafik hakkında bilgilendirilmesini

sağlar.(Sola mecburi yön, mecburi yaya yolu, azami hız sınırlaması gibi…)

*Üçgen Levhalar: Sürücüye trafik kuralları ve yollar hakkında bilgi verir.Yol hakkında tehlikleri ve uyarıları yapan levhalardır.(Sola tehlikeli viraj, yol çalışması, bisiklet geçebilir gibi…)

A

aymnr

ödevde yarmcı oldunuz bu arada aymnr su anlamda adım ay tekin mnrde su anlamda messı ronaldo neymar ismime bakmayı unutmayınız

S

selena123

trafik işaret levhalarında yuvarlak kare üçgen hangi anlama gelir lütfen cevabı hemen gelsin