Tosunlar İlköğretim Okulu Bilgileri Sarayköy Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Tosunlar İlköğretim Okulu Hakkında - Tosunlar İlköğretim Okulu Tanıtım - Tosunlar İlköğretim Okulu Resimleri - Tosunlar İlköğretim Okulu İletişim

Tosunlar İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Tosunlar Kasabası’nda 1949 yılında devlet ve kasaba halkının işbirliği ile tek dershane ve lojmanlı bir ilkokul yapılmıştır. 1957 yılında okula iki derslik daha ilave edilmiş, yetersizlik nedeniyle iki derslikli ek bina daha yapılarak beş derslikli okul tamamlanmıştır. Okulda birleştirilmiş sınıf eğitimi sürdürülürken 2000-2001 Eğitim Öğretim Yılında sekiz yıllık kesintisiz eğitim veren yapıya kavuşturulmuştur. 2000 yılında temeli atılan üç katlı yeni bina vatandaş-devlet işbirliği ile 2002 yılında tamamlanmış ve 18 Mart 2002 tarihinde eğitim öğretime açılmıştır. Yeni bina 8 derslik, bir müdür, bir müdür yardımcısı, bir öğretmenler odası, bir çok amaçlı salon, iki küçük oda ve her katta ayrı ayrı tuvaletlerden oluşmaktadır. Kaloriferli ısıtma sistemine sahip okulda 2000-2001 eğitim öğretim yılında ana sınıfı eğitimi başlamıştır. Eğitim-öğretim faaliyetleri kesintisiz olarak sürmektedir.

Tosunlar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Sarayköy
Okulun Telefonu: (258) 425 72 83
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Tosunlar Kasabası
Okulun Web Adresi:
http://tosunlar.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 462537@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok