Sırt Zayıflatma Hareketleri

Sponsorlu Bağlantılar
Sırt zayıflatan Egzersizler
Sırt Şekillendiren hareket
Sırt Şekillendiren Hareketler nelerdir

Sırt İnceltmek İçin; Yüz aşağı düz bir şekilde yere uzanın. Ellerinizi isterseniz çenenizin altına ya da hareketi rahatça yapmanıza yardımcı olacak şekilde serbestçe yerleştirin. Sırt kaslarınızı hareket ettirecek şekilde 30 -35 derece yerden geriye doğru kalkın. Ağırlaşıncaya, kendinizi taşıyamayıncaya kadar bu şekilde bekleyin. Bu sırt ve karın kaslarınızı güçlendirir, sırt ağrılarınızı daha azaltır ve sırt incinmelerinden sonra da önerilir.. Doktorunuz size bu hareketi önerdiyse mutlaka yapın..

En kötü hareket: Ayakta bedeninizi sağa sola çevirerek, ses çıkartmasını sağlamak, esnetmek, zıplamak hatalıdır. Bu göğüs kafesinizin incinmesine, omur üzerinde baskı oluşmaısna veya yeni sırt ağrılarına neden olabilir.

Sırt kaslarını yoğun olarak çalıştırmaya yarayan bu egzersiz, ayrıca arka kol, arka omuz, arka bacak ve kalça kaslarını sıkılaştırmaya da yardımcı oluyor.

1. Adım: Elinize 1,5 kiloluk ağırlıkları alın, ayaklarınızı kalça genişliğinde açıp dizlerinizi hafifçe bükün.

2. Adım: Kalçanızı dışarı çıkartın, ağırlığınız kalçanızda olsun. Belin doğal çukurunu koruyun ve göğsünüzü biraz dışarı çıkartın. Kalça kemiklerinizin aynı hizada olduğundan emin olun.

3. Adım: Karın kaslarınızı sıkın, nefes alıp ellerinizi öne doğru uzatın. Nefes verirken ellerinizi arkaya, kalçanızın biraz üstüne getirin ve tekrar ellerinizi öne getirin.

4. Adım: Bu hareketi üç set, 15 tekrar uygulayın. Yeni başlıyorsanız bir set çalışın.

Sırt Şekillendiren Hareketler