Şehit Astsubay Ahmet Deniz Varol İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Şehit Astsubay Ahmet Deniz Varol İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Astsubay Ahmet Deniz Varol İlköğretim Okulu Tanıtım - Şehit Astsubay Ahmet Deniz Varol İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Astsubay Ahmet Deniz Varol İlköğretim Okulu İletişim

Şehit Astsubay Ahmet Deniz Varol İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Eğitiminin yeniden yapılandırıldığı bu dönemde yeni yaklaşımları takip ediyor ve öğrencilerimize daha iyi bir eğitim öğretim imkânı sağlamak için sürekli olarak yenilikleri takip ediyoruz. Eğitim öğretimde öğrenci, yönetimde okul merkezli bir anlayışla hareket ediyoruz.

Doğru ve etkili bir iletişimin başarımızı artıracağına ve öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmelerinin öncelikli olması gerektiğine inanıyoruz. “Ben” yerine, “Biz” felsefesini benimsiyoruz. Ekip çalışmasına önem veriyor, teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve ilköğretimin ilkelerini uygulamaya özen gösteriyoruz. Değişmeyen tek şeyin değişim olduğuna inanıyoruz.

Değişen dünya şartlarına uygun bilinçli insanlar yetiştirmeyi amaçlayan bir okul olarak öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılayacak, yeteneklerinin gelişmesini sağlayacak ve günün teknolojisini kullanarak akademik eğitim verecek ortamları hazırlamak gibi önemli bir görev üstlenmiş bulunmaktayız. Okulumuzun kuruluş amacı, öğrencilerimizi ülkemizin ihtiyacı olan gelişmişlik seviyesine yükseltmektir. Bu nedenle, okulda yapılan eğitimin günümüzün ve geleceğin gerektirdiği şartlarda gerçekleştirmek ve çevre-okul-aile işbirliğini kurmak okul amaçlarındandı.

Okulumuz, temel eğitime dayalı sekiz yıllık eğitim vermektedir. Öğrencilerimizi bir üst düzey öğretime hazırlamaktayız. Mezunlarımızı iyi bir liseye gidecek şekilde yetiştirmekteyiz.

Öğrenci sayımız 154’tür. Mevcut kadrolu 5 sınıf öğretmeni 1 fen ve teknoloji öğrt. 1 sosyal bilgiler öğrt. 1 matematik öğrt. 1 ingilizce öğrt. ve 1 anasınıfı öğretmeni bulunmaktadır. Öğretmenler, çevreye ve okula uyum sağlamış tecrübeli bir kadro görünümündedir.

Okulumuz öğretmenleri arasında mesleki ve kişisel bir dayanışma hemen göze çarpmaktadır. Öğretmenlerin eğitim öğretim faaliyetleri başarılı bir şekilde devam etmektedir. Okulda sosyal etkinliklere ağırlık verilmektedir.

Okulumuzun binası betonerme yapıdır. Suyu şehir şebekesine bağlıdır. Okulumuzun atık su tesisatı, şehir kanalizasyonuna bağlıdır. 9 adet derslik, 1 adet fen ve teknoloji sınıfı 1 adet anasınıfı aktif olarak kullanılmaktadır. Okul binamız içerisinde 1 kütüphanemiz mevcuttur. Ayrıca 1 ambar, 1 arşiv, 1 müdür odası, 1 müdür yardımcı odası, 1 öğretmenler odası, 1 spor odası 1 adet lojman bulunmaktadır.

Okulumuzun çevresinde marketler, kahveler, evler, sağlık ocağı, gibi mekânlar vardır.Okulun sosyo-ekonomik profili alt seviyededir. Velilerimiz genellikle, geçici işçi ve çiftçidir.

Velilerimizle olan iletişim beklediğimiz seviyede değildir. Hedefimiz, velilerimizle olan iletişimi en üst seviyelere çıkartmak ve birçok faaliyetlerimizde daha fazla katılımlarını sağlamaktır. Sınıf öğretmenleri ve sınıf rehber öğretmenlerimiz ev ziyaretleri yapmak suretiyle veli ve okul işbirliğini aktif hale getirme çabaları devam etmektedir.Okulda düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin öğrencinin okul yaşantısına olumlu katkısını bilen okulumuz, öğrencilere yönelik etkinliklere önem vermektedir.

Öğrencilerimiz kendini doğru ifade edebilen, istendik davranış geliştirebilen öğrencilerdir. mezun olan öğrencilerimiz bir üst öğrenime devam etmektedir.. Öğrencilerin çoğu gelir düzeyi düşük aile çocuğu olduğu için çoğunun üniversiteye gitme azdır. Bu nedenle SBS ve OKS de başarı seviyemiz istenilen düzeyde değildir.Ancak çalışmalarımız bu seviyenin yükseltilmesi yönünde olumlu bir şekilde devam etmektedir. Planlı Okul Gelişim Modeli ve TKY uygulamaları kapsamında TKY felsefesine ve ilkelerine uygun olarak model çalışmaları etkili şekilde yürütülür. OGYE yoluyla, çalışmalarda eğitime taraf olan herkes temsil edilir. Okulda çalışmalarda ekip çalışması benimsenmiştir. Her öğretmen eğitim teknolojini kullanmayı bilir ve bilgilerini öğretme sürecine aktarır.

Şehit Astsubay Ahmet Deniz Varol İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Salihli
Okulun Telefonu:
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://karayahsiioo.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Şehit Astsubay Ahmet Deniz Varol İlköğretim Okulu Resimleri :