Sartmahmut İlköğretim Okulu Bilgileri Salihli Manisa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Sartmahmut İlköğretim Okulu Hakkında - Sartmahmut İlköğretim Okulu Tanıtım - Sartmahmut İlköğretim Okulu Resimleri - Sartmahmut İlköğretim Okulu İletişim

Sartmahmut İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Beldede önceleri üç derslikli merkez ilkokulu bulunmakta idi. Bu okul ihtiyaca cevap veremediğinden 1976 yılında tek katlı 6

derslikli ek bina yapılmıştır. 1983 yılında da üç katlı merkez bina yapılmıştır. Sartmahmut İlköğretim Okulu ismini bulunduğu kasabadan almıştır.

Öğretim Şekli:

Okulumuzda 8(sekiz) yıllık eğitim statüsüne uygun olarak gündüzlü ve tam gün Eğitim-Öğretim uygulaması sürdürülmektedir.

Misyonu:

Millî Eğitim Temel Yasası’nda belirtilen temel ilkelere bağlı kalınarak; çevre olanaklarından yararlanıp, öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini de göz önüne alarak, bunların en etkin ve verimli bir şekilde kullanılıp geliştirilmesi. Eğitimin niteliğinin artırılması. Sosyal ve kültürel becerilerin geliştirilmesi. Eğitim ortamını nesnel öğesi olan fiziksel koşulların düzeltilmesidir.

Vizyonu:

Öğrencilerin kendilerine, ailesine ve ulusuna yararlı birer birey olabilmeleri için nitelikli bir eğitimin verilmesi. Araştıran, soran, sorgulayan, eleştiri yeteneğine sahip olan, karşı çıkan, koşulsuz kabulü reddeden, düşüncelerini açıklamaktan korkmayan ve farklı düşüncelere saygı duyan, kendisini yenileyen ve geliştiren, yeniliklere açık olan, çağın gerektirdiği teknolojik olanaklardan yararlanmasını bilen, başarının sadece test çözmeden ibaret olmadığının farkında olan, paylaşma duygusunu geliştirmiş, şiddete ve kötü alışkanlıklara karşı çıkan bireyler yetiştirilmesini sağlamaktır.

Derslik Sayısı:

Birinci kademede 15, ikinci kademede 8, 2 Ana Sınıfı, 1 Fen Laboratuarı, 1 Bilişim Teknolojisi Sınıfı, 1 Görsel Sanatlar Atölyesi olmak üzere toplam 28 derslik bulunmaktadır.

Okutulan Yabancı Diller: İngilizce

Sartmahmut İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Salihli
Okulun Telefonu: 236 724 20 02
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Mehmet Akif Ersoy Cd. Selimiye Mh.
Okulun Web Adresi:
http://sartmahmut.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Sartmahmut İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız