Sarıalan İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Sarıalan İlköğretim Okulu Tanıtımı - Sarıalan İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Sarıalan İlköğretim Okulu Hakkında

SARIALAN KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuzdaki eğitim - öğretim çalışmalarının başlangıcı 1954 yılına dayanmaktadır. Bu tarihte köy muhtarları olan Mehmet Yıldız köye bir okul açılması için öüracaatta bulunur. Kendisinden eğitim - öğretim yapılabilmeye müsait bina istenir. gösterilen köy odasında öğretime başlanılması uygun görülür. Fakat köy muhtarı bununla yetinmeyerek, köyümüz giriş mahalinde bulunan boş bir arsaya okul yapılması için çalışmaya başlar. Köylülerin maddi ve manevi katkılarıyla, bir sınıf, bir salon ve müdür odasından oluşan mütevazi bir okul binası yapılır.

25.10.1954 tarihinde okulumuza öğretmen ataması yapıır. Okulumuzun ilk öğretmeni Halil GÖKTÜRK'tür.

1954 - 1955 öğretim yılında 30 erkek, 17 kız olmak üzere toplam 47 öğrenci ile eğitim - öğretim çalışmalarına başlar.

Eğitim - öğretim çalışmaları böylece devam ederken zaman içinde okul binasında çatlaklar oluşmaya başlar. Sonuçta güvenli bir ortamda eğitim - öğretim yapılamayacağı gerekçesiyle bina boşaltılır.

1978 -1979 ve 1979 - 1980 öğretim yıllarında eğitim çalışmaları, köyümüzün camisinin alt katındaki odalarında gerçekeşir.

1980 yılında eski okul binasının yerine devlet tarafından halen eğitim öğretime devam ettiğimiz planlı okul binamız yapılır. yapılan yeni binamız 2 sınıf, 1 işlik ve 1 müdür odasından oluşmaktadır. Ayrıca okul bahçemizin içinde kız ve erkek öğrenciler için tuvaletler ve 2 depo da binamızla birlikte kullanılmaya başlamıştır.

1985 ve 1992 yıllarında öğretmenlerin barınmaları için 2 adet öğretmen lojmanı yapılmıştır. bu lojmanlardan okul bahçesi içinde olanı 1998 - 1999 öğretim yılında sınıf olarak kullanılmak üzere onay alınarak eğitim öğretim çalışmalarına başlamıştır.

1986 yılından sonraki çalışmalarda okulumuza içme suyu sağlanmış, okul bahçesi ağaçlandırılmış, ihata duvarının büyük bölümü taş ve harçla yapılmıştır.

1997 yılında zorunlu temel eğitimin 8 yıla çıkarılması ile okulumuzun adı Sarıalan İlköğretim okulu olarak değiştirilmiştir.

1998 - 1999 öğretim yılından itibaren okulumuz mezun vermeyerek 5.sınıfı bitiren öğrencileri Gökçeyazı İlköğretim okuluna göndermektedir.
Sarıalan İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sarıalan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sarıalan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sarıalan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Sarıalan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: SARIALAN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: SARİALAN KÖYÜ

Telefon Numarası: 2662621007

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:
657481@meb.k12.tr

Web Adresi: BALIKESİR - MERKEZ - Sarıalan İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.