Photoshopla Karakalem Portre Yapımı (Resimli anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar
Portrelerinizi kara kalem çizimi haline getirmek için yapmanız gerekenler burada...

Model : Neil Patrick Harris

Öncelikle bu işlemi gerçekleştireceğiniz portrenizin aydınlık ve kaliteli bir fotoğraf olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Aksi takdirde uyguladığınız sekmelerin beklenen etkiyi göstermemesi mümkün olabilir. Eğer fotoğrafınız yeterince aydınlık değilse Levels, Brightness & Contrast gibi değerlerle oynayarak bunu ayarlayabilirsiniz.

Adım 1: İşleme başlıyoruz. Görüldüğü gibi bizim fotoğrafımız hali hazırda oldukça aydınlık ve kaliteli durumda.

Adım 2: Image / Adjustments / Black and White sekmesine geliyoruz. Fotoğrafınızın ışık düzeyi, renkleri gibi değişkenler olduğundan dolayı kesin bir ölçü vermemiz mümkün değil ancak, buradaki ayarlarla resimimizdeki görüntüyü yakalayana kadar oynuyoruz.

Adım 3: Image / Adjustments / Shadows Highlights sekmesine gelip ayarlarla oynuyoruz. Gereken değerleri verdiğimizde (Shadows : 80, Amount : 55) resimdeki görüntüyü elde ediyoruz.

Sizin verdiğiniz birebir aynı olmak zorunda değil. Bunu unutmayın. Önemli olan gereken görüntüyü elde etmek.

Adım 4: Şimdi Eraser ile kenarlardaki kırıkları alıyoruz.

Adım 5: Diğer fon lekelerini de temizliyoruz.

Adım 6: Portremiz hazır ve tıpkı kara kalemle çizilmiş gibi.

shiftdelete