Ortakuyu İlköğretim Okulu Bilgileri Eskil Aksaray

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Ortakuyu İlköğretim Okulu Hakkında - Ortakuyu İlköğretim Okulu Tanıtım - Ortakuyu İlköğretim Okulu Resimleri - Ortakuyu İlköğretim Okulu İletişim

Ortakuyu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Ortakuyu’ya İlk Okul 1958 yıllarında kurulmuştur. İki derslikli bir müdür odası ve iki odalı lojmandan oluşan okul 2002 yılına kadar birleştirilmiş sınıflar halinde eğitim ve öğretim verilmiştir. Yeni okul yapılıp kullanıma geçince bu bina yemekhane olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu bina sobalı olup odun ve kömür ile ısıtılmaktadır.

Yeni bina 2002 – 2003 yıllarında eğitim ve öğretime başlamıştır. Okul üç katlıdır. Okulda on bir derslik, bir müdür odası, üç tuvalet, kazan iaresi bulunmaktadır.

Ana sınıfında da faaliyete geçilmiştir.

Okulun yeni olması nedeniyle çevre düzeni hemen düzenlenememiştir. 2003 yılında bahçe duvarları tamamlanmıştır. Bahçe içinde daha önce ki öğretmenlerin yaptığı ağaçlandırmalar vardır. Daha sonra basketbol sahası oluşturulmuş.

Fiziksel Özellikleri:

Okulumuz Eskil'e 35 Aksaray'a 76 Km uzaklıkta Ortakuyu yaylasında bulunmaktadır. Okulumuzun öğrenci sayısı 265 olup bunların 160 tanesi taşımalı öğrencidir. Sırataş, Sıcak, Kötüçoban, Bozoğlan, Büyük Sekerler, Küçük Sekerler, Mezgitli, Köşk, Dayıkuyusu, Hüyüklü olmak üzere 10 yayladan taşınan öğrenciler okulumuz eski binasında hazırlanmış olan yemekhanede yemeklerini yemektedirler.

Okulumuzun Anasınıfı, 1 - 8.sınıflar tek şube, BT sınıfı olmak üzere 10 tane dersliği vardır. Ayrıca 1 Fen Laboratuarı, Öğretmenler Odası, Müdür Odası, Kütüphane, Etkinlik Odası ve kazan Dairesi mevcuttur.

Okulumuz öğretmenlerinden köyde kalanlar bulunmakla birlikte; Eskil, Sultanhanı ve Aksaray'da da ikametgah edenlerde mevcuttur. Öğretmenler gidiş gelişlerini kendi imkanlarıyla yapmaktadırlar.

Ortakuyu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Eskil
Okulun Telefonu: (382) 426 22 01
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Hürriyet Mah. Ortakuyu Yaylası
Okulun Web Adresi:
http://ortakuyu.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: ortakuyu1@gmail.com
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok