Okulu niçin sevmeliyiz

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Okulu neden sevmeliyiz ile ilgili yazı kompozisyon kısaca,

okulumu seviyorum.jpg

İnsanlar, doğar büyür, yaşar ve ölürler. Hayatları boyunca kendilerine belirledikleri hedefler peşinde koşarlar ve bu amaç uğruna çok çalışıp çabalarlar. Bu hedeflerden birisi de meslek seçimidir. Kişiler edinmek istedikleri meslekler için yıllarca eğitim alırlar ve kendilerini geliştirirler.

İnsanlar kendilerine hedef olarak seçtikleri mesleklere kavuşabilmek için uzun yıllar eğitim alırlar ve okula giderler. Okul, bu bağlamda bizi hayal ettiğimiz mesleğe ulaştıran bir yol olarak düşünüldüğünde çok sevilecek bir mekan ya da ortamdır. Çünkü okula büyük bir ciddiyetle ve istekle gidildiğinde orada öğretilenleri öğrenmeye çalıştığımızda hedeflediğimiz mesleğe bir adı daha yaklaşmış oluruz.

Okul, bize hem hayatı hem de pozitif bilimleri öğreten bir kurumdur. Öğretmenlerden hatta arkadaşlarından bile insanlar hayata dair ya da derslere dair bir şeyler öğrenir ve eğitim-öğretim hayatını başarıyla tamamlayan birisi hedeflediği mesleğe ya da hayallerine daha kolay bir şekilde ulaşabilir. Bu nedenle okulu sevmek önemlidir.