Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Uşak

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Hakkında - Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Tanıtım - Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Resimleri - Milli Egemenlik İlköğretim Okulu İletişim

Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Atatürk Anıtındaki ( Şehir Merkezi Önünden) demir yoluna kadar arada yeni yapılaşma vardı. Demiryolu ilerisinde Ta 50 dönüm başı denilen bu semte değin şehir ihtiyacını yetiştiren bahçeler vardı. Bu bahçelerden iki kilometre ilerisinde 50 dönüm başı denirdi. Buraya eğlence köyünden Galip KOZAK ve Hüseyin KOZAK (İbiş amca) köylerinde geçim sıkıntısı nedeniyle göçüp gelmişlerdir. Geldikleri köy ormanlık, geçinmek zor, çocuklarının istikbalini karşılamak, onları sanatkar yapmak için köyündeki arazilerin satarak gelmişler 50 dönüm başında tarla çok ucuz olduğu için bir ev yapılacak kadar yer almışlar ve evlerini yaparak yerleşmişler bu semte iki tek ev olduğundan buraya şehirli tarafından ileri karakol ismini takmışlardır. Aile reisi tarla kiralayarak tarımla uğraşmış çocuklar işe gidip gelmişler zamanla buradan araziler almışlardır. Bunları gören köylerinin çevresindeki dağ köyleri Paşacı oğlu köyü, Gediz’in Vakıf köyü ve Erdoğmuş köylerinden yerleşmişlerdir. Zamanla nüfusun artması ve şehrin içindeki arsaların pahalı olması nedeniyle ilimizin Merkez köylerinden Ulubey, Karahallı, Banaz, Sivaslı, Eşme İlçelerinin Merkez ve köylerinden daha sonra Afyon, Kütahya, Manisa, Kayseri hatta Ağrıdan gelip yerleşmişlerdir.

İleri Karakol semtinin çocukları Barış (Atatürk) Gazi Mustafa Kemal, Mehmetçik ilkokullarına gidiyorlardı yolları çok uzun ve çamurlu ulaşım yok kışın çamur deryası yazın toz deryası içersinde okullarına vardıklarında terli, yorgun biçare içersinde kalıyorlardı. Bizim açması ve kokması gereken güllerimiz soluyor başarı elde edilemiyordu Semtimizin acilen bir ilim yuvasının açılması gerekiyordu. Yerleşkede yaşayan halkın büyük bir kısmı sanayiide çalışıyor bir kısmında tarım ve hayvancılıkla uğraşıyordu geçimlerini zor karşılıyorlardı.

Açan güllerin solmamaları için 1984 yılı Eylül ayında Remzi DİKMEN, Okul Müdürü Bayram CAN İmam Yusuf SARAÇOĞLU, İsmail BALTA ve İbrahim ALKAN tarafından okul yapma ve yaşatma derneği kuruldu. Hayır sever Hasan Hüseyin SERTÖZ’den 4000 M2 ve hayır sever Nuri GEDİK’den 4660 M2 Toplam 8660 M2 arsa bağışı sağlandı.

1985 Yılının ilk aylarında projesi hazırlanarak yöremizin ilk kültür yuvası olan merkez Milli Egemenlik İlkokulunun temeli 23 Nisan 1985 tarihinde zamanın TBMM Başkanı Necmettin KARADUMAN tarafından 5 derslik olarak temel atılmıştır. Aynı yılın adı olan “Milli Egemenlik” adı da buraya verilmiş ve yılın hatırası olarak kültür ve bilgiden yoksun bulunan bu gece kondu kesimine anıt olarak dikilmiştir.

Okulumuz 7 (Yedi) ay gibi kısa bir zamanda devlet Vatandaş işbirliği ile yapılıp tamamlanmıştır. 1985-1986 Öğretim Yılında da Eğitim – Öğretime başlamıştır. Okulumuz İlk öğrencilerini Atatürk, Mehmetçik ve Gazi Mustafa Kemal İlkokullarından almıştır. İlk yıl birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar yeterli öğrenciyi bulmuştur. 21 Ekim 1985 günü hazırlanan törenle hizmete açılmış olup ilk mezunlarını da aynı yıl öğretim yılı sonunda 32 öğrenciyi mezun vermiştir.

Okulumuz binası semtimize yetersiz geldiğinden 1995 yılında üstüne bir kat ilave edilmiş yine isteğe cevap vermeyince 2005 yılında 8 derslik yapılmıştır. Okulumuzun açılışından bu güne kadar verdiği Eğitim sürecinden mezun olan öğrencilerden Hakim, Hukukçu, Uçak Mühendisi, Çeşitli Mühendisler, Öğretmenler yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam etmektedir.

OKULUMUZUN AÇILIŞINDAN BU GÜNE KADAR MÜDÜRLERİMİZ:

Kurucu Müdür : Baki ALKAN

Asil Müdür : Hüseyin YILMAZ

Asil Müdür : Ömür YAY

Asil Müdür : Ömer KESİK

Asil Müdür : Vedat ÇİFTÇİ

Müdür Vekili : Bayram CAN

Asil Müdür : Mahmut Erhan KUTLUAY

Asil Müdür : Bayram CAN

Okulumuz Müdürü olarak görevi Celal ATILMAZ Yürütmektedir.

Milli Egemenlik İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Merkez
Okulun Telefonu: 276 216 4262
Okulun Faksı: 276 216 4327
Okulun Adresi: FATİH MAH. KAZIM KARABEKİR CAD. NO:180
Okulun Web Adresi:
http://milliegemenlikilkogretimokulu.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: 405402@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Celal ATILMAZ
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu