Mecıdıye İlköğretim Okulu Bilgileri Savaştepe Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Savaştepe'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Mecıdıye İlköğretim Okulu Tanıtımı - Mecıdıye İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Mecıdıye İlköğretim Okulu Hakkında

V
İ
Z
Y
O
N
1. İşbirliği ve dayanışma içindeyiz.
2. Hepimiz her gün daha iyiye,daha güzele ulaşmak için çalışırız.
3. Biz her çocuğun içinde, onun özgür, çok yönlü ve bütün bir birey olarak yetişmesini sağlayacak değerler olduğuna inanıyoruz.
4. Biz, toplumların mutluluğunu sağlamanın, cehaleti ortadan kaldırmanın ve demokratik bir toplum yaratmanın ancak kendi bireylerince sağlanabileceğine; bu nedenle de insan için gösterilecek en önemli çabanın eğitim olduğuna inanıyoruz.

1. Öğrenmeyi öğrenen bireyler yetiştirmek
2. Ülkemiz için, çağdaş yaklaşımlarla öğrencilerimizin istek ve yetenekleri doğrultusunda, kendine ve topluma faydalı bireyler yetiştirmek.
3. Görev ve sorumluluk bilincine sahip öğrenciler yetiştirmek
4. Sürekli girişimci - gelişmeci düşünceye sahip bireyler yetiştirmek
5. Özgür, çok yönlü ve bütün bir birey olarak yetişmesini sağlamak

M
İ
S
Y
O
N

SINIFLARIMIZ

ŞEHİT ONBAŞI BAYRAM KAYA İLKÖĞRETİM OKULU
BRİFİNG BİLGİLERİ

Okulun Adı :Şehit Onbaşı Bayram Kaya İlköğretim Okulu
Adresi :Mecidiye köyü/Savaştepe
Telefon Numarası :0 266 564 75 75
Kat Sayısı :3
Isınma Şekli :Kalorifer

Geçmişte Görev Yapan Okul Müdürleri:

Mustafa NAZIM(1960-1961),Fazlı ÇİFTÇİ (1961-1969) ,Nazmi EKİNCİ (1969-1973),Adil EKİNLİ (1973-1975), Ali ÇAKIRER (1975-1978),Nursevin CİHAN (1978-1979),İlyas TETİK (1979-1980),Ersin KARAER (1980-1982) ,Ali KAYNAK (1982-1993) ,Ahmet KARAGÖZOĞLU (1993-1994) ,Nuh ERDİNÇ (1994-2004), Hüseyin ERDOĞAN(2004-2006) Taner BOYALI (2006-2008) HacıAhmet ALTUNTAŞ ((2008-2010)

Okulumuzun Tarihçesi :

Mecidiye İlköğretim Okulu’nda eğitim 1935 yılında köy odasında Karacalar Köyünden gelen Eğitmen tarafından başlatılmıştır. Kocabıyıklar Köyünden gelen eğitmen Mehmet ÖZEL beş yıl süre ile eğitim verdikten sonra yerini kendisi Mecidiyeli olan Hüseyin KURTER’e bırakmıştır.
Okulumuza ilk öğretmen yine okulumuz mezunu Muharrem KAYA 1951 yılında atanmıştır. Daha sonraki yıllarda 1957 yılında İdris KAMALI,1959 yılında Mehmet Emin TOPRAK,1960 yılında Mustafa NAZLIM atanmışlardır. Mustafa NAZLIM köyümüzde ilk tütün ekimini gerçekleştirmiş ve okuma yazmayı yaygınlaştırmıştır.
İlk okul binamız 1961 yılında yapılmıştır. Bina yetersiz olduğu için 1965 yılında ek dershane ve lojman inşa edilmiş, zamanla öğrenci sayısının artması ile birlikte 1972 yılında ek derslikler yapılarak 6 dershane oluşturulmuştur.
Okulumuz 1994-1995 yılında taşıma merkezi yapılarak Beyköy İlkokulu, bir yıl sonra Çamurlu İlkokulu taşınmaya başlamıştır.1997 yılında okulumuzun adı Mecidiye ilköğretim Okulu olarak değiştirilmiş ve 2002 yılında 8 yıllık taşıma merkezi haline gelmiştir.2001 yılında 2 derslik, 2003 yılında yemekhane, 2004 yılında 2 derslik daha eklenerek 10 derslikli okul olarak eğitim öğretim çalışmalarına devam etmektedir.
Okul Binamızın yıpranmış, sınıflarımızın küçük, havasız olması ve öğrencilerimizin rahatça oynayabileceği oyun alanlarının bulunmaması sebebiyle, yeni okul binası yapılması talebimiz kabul edilmiştir. İnşasına 2007 Aralık ayında başlanan yeni ek binamız 2008 Ağustos ayında tamamlanmıştır. Yoğun çalışmalarımız sonucu 2008-2009 eğitim öğretim yılına öğrencilerimiz yeni okul binamızda başlamıştır.Yeni okul binamız 8 derslik , 1 idare odası, 1 öğretmenler odası, 1 Fen ve Teknoloji Dersi malzeme odası, 1 yemekhane olarak kullanılan çok amaçlı salon, 1 kalorifer dairesinden oluşmaktadır.
Okulumuza İsadere, Minnetler, Minnetler Köyünün Koscağız ve Dübekalan Mahalleleri, Eğerci, Beyköy, Sarısüleymanlar Çamurlu Yayla ,Bozalan Hıdırcık Köylerinden 141 öğrenci taşımalı olarak gelmektedir.
Okulumuz 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı 5 kadrolu öğretmen,2 sözleşmeli öğretmen ve 2 ücretli öğretmen ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Personelimiz

1-İbrahim Etem YILMAZ Okul Müdürü
2-Faruk AYDOĞAN Müdür Yardımcısı
3- Sultan YILMAZ 1/A Sınıf Öğretmeni
4-Nihat YILDIRIM 2/A Sınıf Öğretmeni
3-Yaşar KÜDEŞÇİ 3/A Sınıf Öğretmeni
4-Abdulgaffur ATAK 4/A Sınıf Öğretmeni
5-Yusuf YAKUT 5/A Sınıf Öğretmeni
6- Gülsüm SAYAK KUBUR Türkçe Öğretmeni 4/B Sözleşmeli
7- Ayşe DENİZ İngilizce Öğretmeni 4/B Sözleşmeli
8- Yeliz YORULMAZ Fen Bilgisi Öğretmeni Ücretli
9 –Özgür ÖZTOPRA K Matematik Öğretmeni Görevlendirme
10- Meryem KARACA Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ücretli
11-Hasan ÖZ Yardımcı Hizmetler sınıfı
Mecıdıye İlköğretim Okulu Balıkesir Savaştepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mecıdıye İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mecıdıye İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mecıdıye İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Mecıdıye İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MECIDIYE İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: MECİDİYE KÖYÜ SAVAŞTEPE/BALIKESİR

Telefon Numarası: 2665647575

Faks Numarası: 2665647575

E-mail Adresi:
xxxxxx@meb.k12.tr

Web Adresi: BALIKESİR - SAVAŞTEPE - Mecıdıye İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.