McLaren'dan değişik bir bağış kampanyası!

Sponsorlu Bağlantılar
McLaren Mercedes patronu Ron Dennis kanser araştırmaları için para toplayan genç Liam Fairhurst'u McLaren Technology Center'daki göle, balık tutmaya davet etti. Liam'ın tuttuğu her balık için Dennis, onun para topladığı hayır kurumu CLIC Sargent'a 50 Pound bağışta bulunacak.
McLaren'dan değişik bir bağış kampanyası!

13 yaşındaki Liam’in kendisi de kanser ile savaşıyor ve Ron Dennis ile Temmuz ayında fabrikayı ziyareti sırasında tanışmış. Ron onun kanserden ölen arkadaşı Jack Wilkinson’un anısına CLIC Sargent’e bağışlanmak üzere para topladığını öğrenince bu değişik yöntem aklına gelmiş.

Liam bir saatlik süre zarfında istediği kadar balık yakalayabilecek hatta yanında profesyönel bir balıkçıyı da koç olarak getirebilecek. Ancak oltayı yalnızca Liam kullanabilecek ve sudan çıkan her balığı suya geri bırakmadan önce Ron kendisi sayarak balık başına 50 pound ödeyecek.

Etkinlik için başka sponsorlarda arayan Liam şunları söyledi, "Eğer insanlar 1 Pound bağışta bile bulunsalar katkıda bulunmuş olurlar. CLIC Sargent, tedavim boyunca benim ve ailemin hep yanındaydı. Onlara bunun karşılığında birşey vermek istiyorum ki benim ailem gibi başkalarının ailelerine de yardım edebilsinler."