Mahir Başer İlköğretim Okulu Bilgileri Etimesgut Ankara

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Ankara'daki İlköğretim Okulları Hakkında - Ankara Etimesgut'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Mahir Başer İlköğretim Okulu Tanıtımı - Mahir Başer İlköğretim Okulu Resimleri - Mahir Başer İlköğretim Okulu Hakkında

Okulun Tarihçesi: Ankara ili Yenimahalle ilçesine bağlı olan okulumuz 1968 tarihinde yeni kurulmakta olan Emirler Durağında iki odalı bir gecekonduda eğitim öğretime başlamış, 1975 tarihine kadar bu binada eğitim ve öğretime devam etmiştir. 1975 yılında Emirler ortaokulunu halen eğitim ve öğretim yaptığı üç derslikli bina Milli Eğitim Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından inşaatı yapılarak aynı yılda ve öğretime başlamıştır. 1978–1979 yıllarında Elvan köyü halkı tarafından okul yeri temin edildiği, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bildirilmiştir. Bunun neticesinde 1979–1980 yılında şimdiki binanın inşaatına başlanılmıştır. İnşaat 1982 yılında tamamlanmıştır. 1982–1983 öğretim yılında her iki okulda da eğitim ve öğretime devam edilmiştir. Eski binamızda sabahçı devre ilköğretim okulu eğitim öğretim yapmıştır. Öğleden sonra ortaokul eğitim öğretimi sürdürmüştür. 1982–1983 öğretim yılında öğrencilerimiz tamamen yeni binamıza alınmıştır. Böylece eski binanın hizmeti geçici olarak ortaokula bırakılmıştır. Mahir Başer İsmi Nereden Geliyor? Mahir BAŞER, 1922 yılında Kırşehir’ de doğdu. Yaşadığı Hasanlar Köyü ndeki okulda dört ve beşinci sınıflar bulunmadığından ilkokulu büyük zorluklar içinde Mucur ilçesinde bitirdi. Köyde çiftçilikle geçen yılların ardından çocuklarının eğitimi nedeniyle önce ilçesine ve daha sonrada 1971 yılında Ankara’ ya yerleşti. Tarım ve ticaretle uğraşarak yaşamını sürdürdü. Ülkenin önemli meselesinin eğitim olduğunu söyledi ve bu bilinçle çocuklarını okutabilmek için gösterdiği gayretin yanında, Türk Milli Eğitimine de elinden gelen yardım ve desteği sağladığı. 2003 yılında Ankara’ da vefat etti. Çocukları da babalarına şükran duygularıyla onun adını ve anısını yaşatarak bu okulu yaptırdı. Ruhu Şad Olsun. Mahir Başer İlköğretim Okulu (emirler İlköğretim Okulu) Ankara Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mahir Başer İlköğretim Okulu (emirler İlköğretim Okulu) öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mahir Başer İlköğretim Okulu (emirler İlköğretim Okulu) resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mahir Başer İlköğretim Okulu (emirler İlköğretim Okulu) öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Mahir Başer İlköğretim Okulu (emirler İlköğretim Okulu) öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MAHİR BAŞER İLKÖĞRETİM OKULU (EMİRLER İLKÖĞRETİM OKULU)

Adresi: PİYADE MAH.AHİ ELVAN CAD.NO:53 ETİMESGUT

Telefon Numarası: 3122450466

Faks Numarası: 3122452511

E-mail Adresi:
386087@meb.k12.tr

Web Adresi: Mahir Başer İlköğretim Okulu (Emirler İlköğretim Okulu)

Kaynak : webrehberi.biz -
www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.