Linyit İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Kütahya

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Linyit İlköğretim Okulu Hakkında - Linyit İlköğretim Okulu Tanıtım - Linyit İlköğretim Okulu Resimleri - Linyit İlköğretim Okulu İletişim

Linyit İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz Yıldırım Beyazıt Mahallesinde Mimoza ve Yasin Sokak birleşiminde kurulmuştur. Arsası 1986 yılında Garp Linyitleri İşletmesi tarafından sağlanmıştır. 15.02.1988 yılında da eğitim öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Başlangıçta iki yüz seksen mevcudu olan okulumuzun öğrenci sayısı hızla artarak 1997-1998 eğitim öğretim yılında 905’e ulaşmış, ikili öğretim yapılmasına rağmen sınıflar kalabalık ve yetersiz hale gelmiştir. 2000-2001 eğitim öğretim yılının Şubat ayında 12 derslikli ek binanın yapılmasıyla bu sıkıntılar ortadan kalkmıştır. Ek binaya bir kat daha eklenmesi ve iki binanın birleştirilmesi için hazırlıklar yapılıp 2004-2005 eğitim öğretim yılı sonunda inşaata başlanmış 1 konferans Salonu, 7 derslik ve 1 müdür odası bulunan ilave katın yapılmasıyla okulumuz normal eğitime dönmüştür.

Ancak okulumuzun öğrenci sayısı hızla artarak 2008-2009 eğitim öğretim yılında 1000’li sayılara ulaşmış, sınıfların kalabalık ve yetersiz hale gelmesi nedeni ile yeniden ikili öğretime dönülmüştür.

Okulumuz arsasının Linyit Müessesesi İşletmelerinden alınması, Okul Yapım Derneğinin SLİ personelinin ağırlıkta olması nedenleri ile okulumuza Linyit İlköğretim Okulu adı verilmiştir

2011 yılı itibariyle 4 Yönetici, 65 Öğretmen, 1 Memur, 2 Hizmetli ve 1608 Öğrencisi bulunan okulumuz bünyesinde 22 Derslik, 3 Ana sınıfı, 1 Bilişim Teknolojileri Sınıfı, 1 Fen labaratuvarı, 1 Görsel Sanatlar Atelyesi, 1 Teknoloji Tasarın Atelyesi, 1 Çok Amaçlı Konferans Salonu, 1 Kütüphane, 1 Arşiv, 4 İdare Odası, 1 Memur Odası, 1 Öğretmenler Odası, 1 Hizmetli Odası ve 1 Kantin bulunmaktadır. Ayrıca 2010 Yılında Faaliyete geçen Spor Salonumuzda İl Lig Heyeti Odası, 1 İdare odası, 2 Antranör odası ve 4 Soyunma odası bulunmaktadır.

Misyonumuz

Yenilikçi ve özgün uygulamalar ile model okul olmak.

Vizyonumuz

Eğitim ortamlarımızı sürekli geliştirerek gelişmeye açık, araştıran,üretken, sorumluluk bilinci gelişmiş

geleceğe güvenle bakan bireyler yetiştirmektir.

Temel İlke ve Değerlerimiz

-Atatürkçü düşünce

-Bilimsel eğilim

-Milli ve evrensel değerler

-Öğrenmeyi öğrenme

-Eğitimde fırsat eşitliği

-insana saygı ve empatik yaklaşım

-Öğrenci veli ve çalışanların katılımı

-Sürekli iyileşme ve gelişim

-Tüm paydaşların memnunuiyeti

Politikalarımız

-Kaliteli eğitim