Kuvayi Milliye İlköğretim Okulu Bilgileri Ulubey Uşak

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Kuvayi Milliye İlköğretim Okulu Bilgileri Ulubey Uşak

İlçemiz İki Eylül İlkokulunun çevre duvarı yapılırken bir dernek kurulur. Adı İlkokul Yaptırma Derneğidir.Uşak Valiliğince Ulubey'e yeni bir ilkokul yapılacağı haber verilmiş ve bu dernek harekete geçirilerek şehir planına göre Okul yeri araştırılmış İki Eylül İlkokuluna uzak,öğrencilerin her iki okula da gelip gitmesi kolay,şehrin doğusundaki okul yerine yapılması düşünülmüştür. Dernek üyeleri Şevket KARAMAN(Belediye Başkanı),Osman ÖZKAN (İ.Ö.Müdürü),Sait AYAZ (İki Eylül İlkokulu Müdürü),Yıldırım ÇÜMEN(Öğretmen), Asım AYAN(Halktan).03.02.1967 gün ve 12 sayılı karar ile okul yapılmasına karar verdiler.

İl Daimi Encümeni 07.02.1967 gün ve 676 sayılı karar ile Hulki KILLI 1477 metrekare, Safiye KILLI 1411metrekare,Şemsi COŞKUN 173 metrekare, Mehmet SAMANCI 517 metrekare toplam 3578 metrekare arsayı metrekaresi 2 liradan istimlak eder. İstimlak yapılıp temeller açılmaya başlanr.31 Mayıs 1967 günü Uşak Valisi Halil Nusret BUDUNÇ tarafından ilk harç konularak merasimle temel atılır. Müteahhit Bayram SAĞCAN tarafından 385 bin liraya alınır ve 1968 yılı yaz aylarında bitirilir.

Okul 1968-1969 öğretim yılında 11,09,1968 günü başlar ve hizmete açılır. Milli Eğitim Bakanlığının 01.11.1968 gün ve 420.93/52505 sayılı emirleri ile okul adının Kuvayi Milliye İlkokulu olması uygun görülür. 1997 yılı sonuna kadar 1400 öğrenciye 5 yıllık örgün eğitim verilip İlkokul diploması kazandırılmıştır. 4306 sayılı yasa gereğince 18 haziran 1997 günü sekiz yıllık kesintisiz temel eğitime geçmiştir.

Zemin üzerine iki kat olmak üzere birde bodrum kat toplam 330 m.karedir. Okul binasından ayrı 88 metrekarelik ana sınıfı mevcuttur. Okul bahçesi 5445 metrekare olup ihata duvarları yapılmıştır.Okul bahçesi öğrencilerin oyun alanı için yeterlidir ve ağaçlandırılmıştır.

1 çok amaçlı salon, 8 derslik, 1 ana sınıfı, 1 müdür odası, 1 müdür yard. odası, 1 öğretmenler odası, 1 kütüphane, 1 Bilişim Teknoloji Sınıfı (20+1 bilgisayar vardır.(2006-2007 Eğitim-Öğretim yılı başında yapılmıştır.)

Kuvayi Milliye İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Ulubey
Okulun Telefonu: 276 716 10 35
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Dilaver Mah. Kuvayi Milliye Cad. No : 12
Okulun Web Adresi:
Okulun E-Posta Adresi: kuvayi_milliye_ioo@hotmail.com
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri: Ulubey ilçesi Uşak il merkezine 30 km. uzaklıktadır. Okulumuz ilçe merkezindedir. Ulubey' e ulaşım Uşak otogardan 30 dk.da bir kalkan otobüslerle sağlanmaktadır.
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Kuvayi Milliye İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Son düzenleyen: Moderatör: