Köseler İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Köseler İlköğretim Okulu Tanıtımı - Köseler İlköğretim Okulu Resimleri - Köseler İlköğretim Okulu Hakkında

1941 yılında Milli Eğitim’e okul yapımı için müracaatta bulunulmuştur. Yapım yeri olarak köyün batısındaki Karaova mevkiindeki cami tarlası seçilmiştir. 1942 yılı baharında, köylünün de katkısı ile okul yapımına başlanmıştır. 1945 yılının Eylül ayında iki derslikli okul öğrenime açıldı.
Zamanla köyün nüfusu arttıkça iki derslik yeterli olmadığından bir derslik daha eklenerek üç derslikli hale getirilmiştir. Okulun 1967 yılında geçirdiği büyük bir onarımla bazı ilaveler yapılmıştır. Okulun kurulmuş olduğu alan 2620 metrekare dolayında bulunmaktadır.
1980 yılında okulun eskimiş olan tuvaletleri devletin demir, çimento ve tahta yardımı ile köylü tarafından yeniden yapılmıştır.
Okulda öğretmen ve öğrenci mevcudunun artması ile üç derslik de yeterli olmadığından 1981 yılında dersliğin biri bölünerek dört derslikli hale getirilmiştir.
1998 yılında okul-aile işbirliği ile bahçeye tel örgü yapılmıştır. 1999 yılında ise Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onarımı yaptırılmış olup, pencereler değiştirilmiş ve çatı aktarımı yapılmıştır. Okulun 1999 Eğitim-Öğretim yılı itibari ile mezun ettiği öğrenci sayısı 935’tir.
2004 yılında Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan çimento ve çini ile sınıf tabanlarına çini döşendi. Okulun tamamının ve tuvaletlerin badanası yapıldı. Kapılar yağlı boya ile boyandı. Okul bahçesine beton atıldı. Okulun tüm pencerelerine perde ve öğrenci sıralarına masa örtüsü diktirildi. Öğretmenler odası ve müdür odasına kağıt döşendi. Sınıf panoları yenilenip bezle kaplandı. Okula yapılan harcamalar okul-aile birliği tarafından karşılandı.

2005-2006 Eğitim-Öğretim yılında şunlar yapılmıştır:
• Atatürk Büstü yapıldı.
• Okul çeşmesi yapıldı.
• Okula ilk defa anasınıfı açıldı.
• Okul binasındaki depo alanı boşaltılarak anasınıfına uygun olacak şekilde onarımlar yapılarak düzenlendi.
• Okul bahçesi ve etrafı ağaçlandırma çalışmaları yapıldı.
• Okul bahçesine beton attırıldı.
• Okula yeni fotokopi makinesi ve yazıcı alındı.
• Okul giriş kısmına çiçeklendirme çalışmaları yapıldı.
2006-2007 yıllarında ise;
• Geçen dönemlerdeki çalışmaların eksikleri tamamlandı.
• Okulda Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve okul aile birliği katkıları ile çatı onarıldı.
• Okul binası iç ve dış boyaması yapıldı.
• Okul panoları ahşap ve bez kaplama olarak yenilendi.
• Okul kapılarından onarılacaklar tamir edildi.
• Okul giriş kapısı ve kömürlüğün kapısı demir kapı olarak yenilendi.
• Okul binası ve çevresi ile ilgili eksikler tespit edilerek çalışmalar devam etmektedir.
1739 Milli Eğitim Temel Kanunu çerçevesinde bireylerin ihtiyaç duyduğu eğitim-öğretim hizmetlerinin kurumun yetki görev ve sorumlulukları dahilinde hazırlanan programlar çerçevesinde yürütmek ;öğrencilerimizin bilgiyi elde eden,onu kullanan,üreten ve paylaşmayı bilen kendi ve tarihi öz değerlerini hazmetmiş bireyler olarak yetişmeleri için onların önünü açmak ve yeni ufuklara koşmalarına yardımcı olmak.

Vizyonumuz
Farklılıklarımızdan güç alarak etkili bir iletişimle okulumuzu geleceğe taşıyacağız

Köseler İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Köseler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Köseler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Köseler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Köseler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KÖSELER İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Köseler Köyü-merkez-BALIKESİR

Telefon Numarası: 2662460933

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
BALIKESİR - MERKEZ - Köseler İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.