Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu Merkez Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu Tanıtımı - Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu Resimleri - Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu Hakkında

Okulumuzun Tarihçesi
Köyümüzde 1930 yılından itibaren ilkokul olarak eğitim- öğretim yapılmaya başlanmıştır.1970 yılına kadar 2 katlı taş ve ahşap binada eğitim-öğretim devam etmiştir.1954 yılında köyde " turistik Otel "olarak yapımına başlanılan binanın 1968 yılında bitirilmesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü'ne Ortaokul açılması için müracat edilmesiyle 1970-1971 yılında ortaokul binası olarak eğitim-öğretime başlanılmıştır.1998 yılında ilköğretim uygulamasına geçilmesiyle ilkokul ve ortaokul birleştirilerek Konakpınar İlköğretim Okulu olmuştur.2007 yılına kadar Konakpınar İlköğretim Okulu olan ismi köyümüzden bir astsubayın şehit olmasından dolayı 2007-2008 eğitim-öğretim yılından itibaren Konakpınar Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu olarak değişmiştir.Okul binamız 4 kat 18 derslikten oluşmuş olup,1 Bilişim Teknolojileri sınıfı,1 Fen ve Teknoloji labaratuvarı,1 kütüphane ve okuma salonuyla,Çok amaçlı salonumuz mecuttur.Okulumuz kaloriferlidir.
Okulumuz çevresindeki 13 köy muhtarlığı ve bağlı 9 mahallesindin 240 öğrencisi olan taşıma merkezli bir okuldur.Okulumuza Konakpınar merkez ve Çaparlı Mahallesi,Ataköy,Bereketli,Bigatepe merkez ve Bağkoltuğu ve Köseler Mahalleleri,Çınarlıdere ve Tahtalı Mahallesi,Kılcılar Köyü ve Bahadır ve Kuşça Mahalleleri,Kirazpınar Köyü ve Yarıkkaya Mahallesi,Kozderegüvem Köyü,Çakıllık Köyü ,Yeşiller Köyü ve Tayipler Köyü öğrencileri 12 servis ile taşınmaktadır.Taşımalı öğrencilerimize devlet tarafından öğle yemeği verilmektedir.
2009-2010 eğitim-öğretim yılında 214`ü taşımalı 240 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir.1 Anasınıfı, 7 Sınıf Öğretmeni, 8 Branş Öğretmeni, 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı ve 1'de yardımcı personel olmak üzere 19 personel görev yapmaktadr.
Okulumuzun bulunduğu Konakpınar Köyü Balıkesir-İzmir karayolu hattında Balıkesir'e 29 km. uzaklıktadır.Yol asfalt olup okul personeli servisle Balıkesir'e gidiş-geliş yapmaktadır.
Okulumuz tamamen çam ağaçlarının içinde, çocuk ve kuş cıvıltılarının birbirine karıştığı sıcacık bir ortamdır.

Okulumuzun Vizyonu
Biz Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu olarak;
Bütün öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak,

Öğrencilerin bireysel farklılıklarına saygı duyarak ve gözeterek bilgili,
Becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak,
Öğrencilerimizi daha özgür sınıf ve daha özgür okul ilkesine uyarak eğitip geliştirmek,
Öğrencilerimizi bilgi toplumunun ve teknolojinin gereklerine uygun yetişmeleri için var gücümüzle çalışmak,
Okulumuzun eğitim çalışmalarını bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan,
Kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek,
Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve yöneticilerimizi Ulu Önder Atatürk'ün gösterdiği çağdaşlık yolunda hazırlamak,
Çağdaşlık yolunda bilimi yol gösterici olarak görmek,
Okulumuzda bir atılım, bir değişim yaratarak okul toplumunun gelişmesini sağlamak.
Okulumuzun Misyonu
Biz Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu olarak istiyoruz ki;

Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.
Okulumuzda her veli,öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın ve özgürlüğün verildiğini Bilsin.
Okulumuzda, öğretenler ve öğrenenler, birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.
Okulumuzda çalışanlar, işlerini yaparken kendilerinden emin olsun. Gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın, kendilerine özgüvenleri olsun.
Okulumuzda herkes, her gün daha iyiye,daha güzele hatta mükemmele ulaşmak için çalışsın
Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: KONAKPINAR KÖYÜ ŞEHİT JANDARMA BAŞÇAVUŞ ERBU SERPAN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: KONAKPİNAR KÖYÜ

Telefon Numarası: 2662691009

Faks Numarası: 2662691416

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi:
BALIKESİR - MERKEZ - Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.