Kırıklı İlköğretim Okulu Görele Giresun

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Kırıklı İlköğretim Okulu Hakkında - Kırıklı İlköğretim Okulu Tanıtımı - Kırıklı İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Kırıklı İlköğretim Okulu Resimleri

Kırıklı İlköğretim Okulu Giresun Görele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kırıklı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kırıklı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kırıklı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kırıklı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: KIRIKLI İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: KIRIKLI BELDESİ MERKEZ MAHALLE

Telefon Numarası: 4545535192
Faks Numarası: 4545535192

Çok hızlı bir şekilde gelişen Dünya' da okulumuzda gelişmelere paralel olarak; öğretmen, öğrenci ve velileriyle gelişmelere ayak uyduracaktır. Çağın gereğine ve ülkemizin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kendini yenileyerek; yeni nesilleri Türk Milletine yakışır bir özellikte yetiştirmek için her türlü çalışmayı en iyi şekilde yapacaktır.

Bu amaçla okulumuz bütün paydaşlarıyla iyi ilişkiler içinde ortak hareket edecek; ve okulumuz öğrencilerini kendine ve çevresine saygılı milli değerlerinin farkında olan ve çağın bilgi ve becerileriyle donanmış, gelişmiş dünya milletleriyle rekabet edebilen bireyler olarak yetiştirmenin gayreti içinde olacağız.

OKULUMUZ

Kırıklı Köyü, çeşitli rivayetlere göre 600 yüzyıllık bir Türklük tarihine sahip olup; eski adı Nefs-i Kırıklı’ dır.

Çevredeki yaşlı insanların rivayetlerine göre 1895’ li yıllarda Görele’ de bugün Ballıca olarak bilinen köyde, Çanakçı’ da ve Kırıklı Köy’ ünde Medrese eğitimi vardı. Kırıklı’ daki Medrese bugünkü Camii’nin yerinde eğitim vermekteydi. Daha sonra 1910 yıllarında Rüştiye mektebi açılarak 1927 yılına kadar eğitim verdi.

Bugünkü okulun bulunduğu yere 1927 yılında İlkokul adı ile yeni bir okul inşa edilerek 1937 yılına kadar üç yıllık olarak eğitim vermeye başladı. 1937 Yılından itibaren ise beş yıllık olarak eğitime hizmet vermeye başladı.

1973 Yılında Kırıklı Ortaokulu hizmete açıldı, fakat bu okul bina yetersizliğinden dolayı Köyün çeşitli yerlerinde eğitim vermeye devam etti. 1979 Yılında bugünkü okul binası inşa edilince ilkokul ve ortaokul aynı binada fakat birbirinden bağımsız olarak 1991 yılına kadar eğitim öğretime devam ettiler, 1991 yılında İlkokul ve Ortaokul, ilköğretim okulu olarak birleştirilerek; eğitim öğretime devam etti.1997 yılından itibaren civar köylerdeki öğrencisi az olan okullar kapatılarak Kırıklı İlköğretim Okuluna taşınmaya başlandı. Şu anada etrafında bulunan 9 köyün öğrencileri taşıma merkezi olan okulumuza taşınmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/

Ö

ÖZLEM GENÇ

Kırıklı ilgöretim okulundaki ögretmenlerim ve arkadaslarımı çok özledim bir gün bizi ziyarete gelin giresun çocuk yuvası ve kızyetiştirme yurduna sevgi evleri

G

gençler

biz hocalarımızı özledik en çokda ugur hocayı özledik bizim yanımıza gelin nolur giresun çoçu yuvası ve kız yetiştirme yurduna gelin bekliyoruz hocammmmmmmmmmmmmmmmmm