Kazımpaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Torbalı İzmir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Kazımpaşa İlköğretim Okulu Hakkında - Kazımpaşa İlköğretim Okulu Tanıtım - Kazımpaşa İlköğretim Okulu Resimleri - Kazımpaşa İlköğretim Okulu İletişim

Kazımpaşa İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 13 Kasım 1926 tarihinde Torbalı kazası Merkez İlk Erkek mektebi adıyla öğretime açıldı. 1925- 1926 öğretim yılında ilk olarak öğrenime başlandı.

1928 yılındaki depremde okul binası yıkıldı. Sonra tamir edilerek öğretime devam edilmesi sağlandı. İzmir Valisi Kazım Dirik Paşa eski okulun çürük ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle yeni bir bina yapılmasına karar verdi.
Malzemeleri valilik tarafından, işçilik halktan sağlanarak büyük bir ruh ve çalışma azmiyle bina 1931 yılında bitirilmiş ve 1931-1932 Öğretim yılında İzmir Valisi Kazım Dirik Paşa tarafından Kazımpaşa İlkokulu Adı altında açılmıştır.

Okulumuz İzmir Valisi Kazıma Dİrik Paşa’nın asarlarındandır. Okulun bir bölümü aynı zamandan İlköğretim hizmet binası olarak da kullanıldı.
1958 yılında okul bahçesinde çok amaçlı salon inşa edildi. Bu salonda uzun yıllar çeşitli sosyal kültürel organizasyonlar gerçekleştirildi.
1988 yılında bu çok amaçlı salonda tadilat yapılarak ilçe halk eğitim merkezi müdürlüğü hizmet binası olarak düzenlendi. Halen binadan ilçe HEM faydalanmaktadır.

1988 yılında bahçeye İşlik planıyla 3 katlı bir bina yapılmıştır. Bina Torbalının hayırsever vatandaşlarının 10 Milyon TL okul koruma derneğine yaptıkları maddi katkılarla tamamlanmıştır.

Bu ek binanın yapılmasına öncelik eden hayırsever vatandaşlarımız Okul koruma derneği başkanı Avukat Doğan Turan Avukat E. Enver Güney Çetineller Koll. Şti. Şefik Çalışkan s. Ercan Gezici Hüseyin Karagülle, Mustafa Turan’dır.

İşlik olarak yapılan bu binada 1988 yılında tadilat yapılarak görülen lüzum üzerine binamız ilçe MEM hizmet binası olarak kullanılmaya başlanmıştır ve halen aynı amaçla binadan yararlanmaktadır.

Okulumuz ilk mezunlarını 1931 yılında vermiştir.1992-1993 Öğretim yılında okullumuzdan bugüne değin 5632 kişi mezun olmuştur.

Okulumuzun Kazım Dirik paşa Tarafından yaptırılan eski tarihi binası 1988 yılında büyük tadilata alınmış, zemin kat ahşapları sökülerek beton mozaik taban yapılmıştır.

Taban, tavan çatı ve doğramalardaki eskimiş keresteler değiştirilerek elektrik tesisatı yenilenmiştir. Tarihi binanın önündeki tarihi çeşmede Abbas Akeren tarafından kaynak olarak yaptırılmıştır.
MEB’İN 15.7.1992 tarihli onayıyla okulumuz bu tarihten itibaren ilköğretim okulu statüsüne geçerek adı Kazımpaşa İlk Öğretim Okulu oldu ve 1992-1993 Öğretim yılında ilk olarak 4 adet orta 1. sınıfla öğretime eski binada başlandı.

Öğrenci mevcudunun önemli miktarda artış göstermesi nedeniyle okul binasının ihtiyaca cevap vermemsi yüzünden 1992 yılında 9 derslikli bir ek binanın inşaatına başlandı. 9 derslikli ek bina 1993 yılında tamamlanarak, 1993-1994 Öğretim yılında öğretime açılmıştır.

1993 Temmuz ayında bahçede bulunan eski tuvalet iptal edilerek okul bahçesine yeni ve modern bir tuvalet yaptırıldı. Yine 1993 Temmuz ayında okulumuza modern bir Kantin inşa edildi. Okulumuzun bahçesi 3005 m, Tüm alan 5966 m olup toplam olarak 8971 m dır dır.
Tarihi bina 536 m, ilçe mem 486m halk eğitim merkezi binası 180 m dır dır. Eski binanın oturma alanı 526m olup, bahçe 8445 m dır dır. Toplam 8971 m lik bir yüz ölçümüne sahiptir.

Kazımpaşa İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Torbalı
Okulun Telefonu:
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok