KARAMAN Başyayla Okulları

Sponsorlu Bağlantılar
MEHMET ÂKİF ERSOY LİSESİ

1986-1987 Eğitim-Öğretim yılında yapılmış olan bina; Ortaokulu olarak öğretime açıldı. Eğitim-Öğretime devam ederken 1991-1992 Eğitim-Öğretim yılında Mehmet Akif Ersoy Lisesi bünyesine alarak öğretime devam etti. Karaman Valiliğinin 13.09.1996 gün ve oluru ile Başköy,Söğütlü,Şirindere İlkokulları birleştirilmesiyle Başyayla İlköğretim Okulu oluşturuldu. Her iki okulda aynı binada Eğitim-Öğretim devam etmesi halinde dersliklerin yeterli olmayacağı düşünülerek Mehmet Akif Ersoy Lisesi adına 1986-1987 yılında yapılmış olan binanın Başyayla İlköğretim Okuluna kullanımı tahsisi verildi 16.09.1996 tarihinden Başyayla İlköğretim okulu olarak Eğitim-Öğretime başladı. Mehmet Akif Ersoy Lisesi de 1993 yılında yapımı tamamlanmış olan Başköy İlkokuluna geçici tahsisi verilerek 1996-1997 yılında eğitime başladı. Her iki okulda geçici binalarda Eğitim-Öğretim devam etmektedir.

BAŞYAYLA İLKÖĞRETİM OKULU

Başyayla İlköğretim Okulu 1986-1987 Eğitim-Öğretim yılında Başyayla Ortaokulu olarak öğretime açıldı. Eğitim-Öğretime devam ederken 1991-1992 Eğitim-Öğretim yılında Mehmet Akif Ersoy Lisesi bünyesine alarak öğretime devam etti. Karaman Valiliğinin 13.09.1996 gün ve oluru ile Başköy,Söğütlü,Şirindere İlkokulları birleştirilmesiyle Başyayla İlköğretim Okulu oluşturuldu. Her iki okulda aynı binada Eğitim-Öğretim devam etmesi halinde dersliklerin yeterli olmayacağı düşünülerek Mehmet Akif Ersoy Lisesi adına 1986-1987 yılında yapılmış olan binanın Başyayla İlköğretim Okuluna kullanımı tahsisi verildi 16.09.1996 tarihinden Başyayla İlköğretim okulu olarak Eğitim-Öğretime başladı. Mehmet Akif Ersoy Lisesi de 1993 yılında yapımı tamamlanmış olan Başköy İlkokuluna geçici tahsisi verilerek 1996-1997 yılında eğitime başladı. Her iki okulda geçici binalarda Eğitim-Öğretim devam etmektedir. Başyayla İlköğretim okulu derslik yetersizliği nedeniyle 12.09.2003 tarihinde ek 5 derslikli bir bina yapılarak her iki binada öğretime devam etmektedir.

BÜYÜK KARAPINAR İLKÖĞRETİM OKULU

Okulumuz 1945 yılında eski binada öğretime başladı. 1963 yılında yeni binada öğretim devam etti. 1997 yılında ismi Büyükkarapınar Şehit Nuri Başpınar İlköğretim Okulu olarak değişmiştir. 2002-2003 eğitim � öğretim yılında ek olarak 1 derslik daha hizmete girmiştir.

BOZYAKA İLKÖĞRETİM OKULU

1963 yılında Eğitim- Öğretime açılan okulumuz, 1998 yılında taşımalı kapsamına alınarak kapatılmış, 2000 yılında tekrar açılarak 2001 yılında büyük onarım görmüştür. Halen tek öğretmenli birleştirilmiş sınıf uygulaması ile eğitim � öğretime devam etmektedir.

KIŞLA İLKÖĞRETİM OKULU

Kışla Köyü İlköğretim Okulu 1946 yılında eğitim � öğretime başlamıştır. Eski bina yıkılarak yeni binada 1984 yılında eğitim öğretim verilmeye başlanmıştır. Halen aynı binada eğitimi � öğretime devam edilmektedir.