Karahisar Kas. Kemal Sarıkaya İlköğretim Okulu Bilgileri Tavas Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Karahisar Kas. Kemal Sarıkaya İlköğretim Okulu Hakkında - Karahisar Kas. Kemal Sarıkaya İlköğretim Okulu Tanıtım - Karahisar Kas. Kemal Sarıkaya İlköğretim Okulu Resimleri - Karahisar Kas. Kemal Sarıkaya İlköğretim Okulu İletişim

Karahisar Kas. Kemal Sarıkaya İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1975-1976 yılında Eğitim-Öğretime başladı.. Denizli Valisi Hayri ŞAHİN’in gayretleriyle Karahisar Belediyesinin tahsisi etmiş olduğu Hal Binasının bir bölümünde öğrenci velilerinin katkılarıyla 3 derslik,1 idare odası yaptırılarak17 öğrenci ile Eğitim Öğretime b1980 – 1981 Öğretim yılında bu bina ihtiyaca cevap vermediği Tavas Kaymakamı Halil Tancan ARPAK’IN yaptığı inceleme sonucunda görüldü.1980 – 1981 öğretim yılı başında Karahisar Cumhuriyet İlkokulu’nun B Bloğu tahsis edildi.

1981 yılında Mart ayında Tavas Kaymakamı Halil Tancan ARPAK’ın önderliğinde “Kendi okulunu kendin yap” kampanyası başlatıldı. Tavas Köylerine Hizmet Götürme birliği ile Karahisar halkının katkıları sayesinde 136 pafta da kayıtlı 7080 no'lu parsel arsasının üzerine temel atıldı. İnşaat 1983 Aralık ayında tamamlanarak Eğitim – Öğretime açıldı.2.9.1994 tarihine kadar Karahisar Ortaokulu olarak eğitim öğretimini sürdürdü.

Tavas Kaymakamı Ahmet ARABACI ve Tavas İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer ŞİMŞEK’ in girişimleri sonucu Karahisar Cumhuriyet İlkokulu ile birleştirilerek ilköğretim okuluna dönüştürüldü. Karahisar Cumhuriyet ilköğretim Okulu adını aldı.1997 yılında Didin ilköğretim Okulu, 2008 yılında Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu kapatılarak okulumuz bünyesine katıldı.

zyıs 1996 tarihinde Denizli Valiliği ile Kaynak Tekstil Yönetim Kurulu üyesi Salih SARIKAYA arasında yapılan protokol gereği 15 Haziran 1996 tarihinde ek binanın temeli atıldı.5 derslik 1 idare odası ve 2 tuvaletten oluşan ek bina 15 Eylül 1996 tarihinde tamamlanarak eğitim – öğretime açıldı. Yapılan protokolü gereği okula Hayırsever iş adamı Salih SARIKAYA’ nın babasının adı verildi. Okulun adı Karahisar Kasabası Kemal Sarıkaya ilköğretim okulu olarak değiştirildi. Halen Kemal Sarıkaya ilköğretim okulu adı altında Eğitim – öğretime devam edilmektedir

Karahisar Kas. Kemal Sarıkaya İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Tavas
Okulun Telefonu: 258 627 50 11
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi:
http://karahisarsarikaya.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri: Karahısar Kasabamız Tavas İlçesine 14 Km.
Denizli 54 Km. uzaklıktadır. Kasabamız içerisinden
Tavas – Karacasu devlet karayolu geçmekte,
bu yol ile de Afrodisias Antik şehrine uzaklığımız 26 Km.’dir.
Kasabamızdan Denizli'ye her 30 dakika da bir otobüs kalkmaktadır.
Bunun yanı sıra her günde Karacasu, Nazilli,
Aydın ve İzmir istikametlerine otobüs kalkmaktadır.
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Karahisar Kas. Kemal Sarıkaya İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız