İç anadolu bölgesinin iklimi nasıldır - İç anadolu bölgesinde hangi iklim görülür

Sponsorlu Bağlantılar
İç anadolu bölgesinin iklimi,İç anadolu bölgesinin iklimi nedir,

Çevresindeki yüksek dağların etkisi ile deniz etkilerine kapalı olan bölgede iklim karasallaştığından ılıman karasal (step) iklim özellikleri görülür. Kış mevsimi Doğu Anadolu’daki kadar sert geçmez. Ancak doğuya doğru iklim sertleşir. Yaz mevsimi odlukça sıcak geçer. Yağış miktarı en az olan bölgedir. Tuz Gölü ve çevresi Türkiye’nin en az yağış düşen yöresidir. Bölgenin kuzeyine doğru yağışlar biraz artar.

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

iç andolunu ikliminivermişler teşekkürler allah razı olsun ama bir performans ödeviiçin olurmu onu bilemiyorum.Yinede yazdım hepinize teşekkürler:)

K

Kayıtsız Üye

merhaba bende performans ödevime yazıcağım uygun olurmu bilemiyorum lütfen bir şey yazın..

K

Kayıtsız Üye

çok teşekkür ederim.bu sitede ve bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.sosyal bilgiler öğretmeni bana görev vermişti.bnde bu siteden buldum.çok saolun.emeğe saygı....

K

Kayıtsız Üye

çok teşekkür ederim proje ödevim için gerekliydi allah razı olsun ! keşke diğerleride olsaydı

K

Kayıtsız Üye

ben performans ödevi yapacağımmm buu bilgii yetermii bilemedimm bişeylerr yazın lütfen.....

K

Kayıtsız Üye

çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook teşekkür ederim

K

Kayıtsız Üye

gerçek özürdilerim ama sosyal öğretmeni bana çok kısa dedi ama yeterli şekilde anlatılmış sağolun

K

Kayıtsız Üye

Arkadaşlar burada bilgiyi vermiş ama bence bir ödeve yazılacak kadar iyi ve ayrıntılı bir bilgi değil bu yüzden başka sitelerden araştırmanızı tercih ederim :)