Hayvan Fıkraları, Komik Hayvan Fıkraları

Eylül

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Hayvan Fıkraları kısa,
Komik hayvan fıkraları,
en güzel hayvan fıkraları
hayvanlarla ilgili fıkralar

Hayvan Fıkraları

AKILLI EŞEK FIKRASI

Milletvekilinin biri, bir köyü gezerken, bağlı olduğu değirmeni döndüren bir eşek görmüş. Yanındaki köylüye sormuş; Bu eşeğin boynundaki zil ne işe yarıyor ? Efendim, demiş köylü, o zil sustuğunda eşeğin durduğunu anlıyorum. Müdahale edince tekrar harekete başlıyor. Akıllıca ,demiş vekil peki eşek olduğu yerde durupta başını sağa sola sallarsa nereden anlayacaksın durduğunu? Anlayamam ama, ne gezer efendim sizin gibi akıllı eşek buralarda…

3 YARASA

3 yarasa varmış... bunların ilki ağzı kan içinde gelmiş, sormuşlar 'bu ne?' diye.,yarasa: - karşıda ki ineği gördünüz mü? onun kanını emdim de geldim.ikinci yarasa , oda ağzı burnu kan içinde gelir ve aynı soruyu ona da sorarlar.yarasa :- tepedeki keçiyi gördünüz mü? onun kanını emdimde geldim. bu sefer aynı şekilde ağzı burnu kan içinde üçüncü yarasa gelir, ona da aynı soruyu sorarlar.yarasa:-şu karşıdaki tepeyi gördünüz mü?-gördüüük...-ordaki evi gördünüz mü?-gördüüük...-o evin yanındaki direği gördünüz mü?-evet gördüüük -ha işte, ben onu göremedim de...

Kaplumbağa fıkrası

Dort kaplumbaga piknige cikmaya karar veriyorlar. Erzaklari hazirlayip yola koyuluyorlar. Bir yil, iki yil, bes, on yil derken 30 yil sonra piknik yerine variyorlar. Hemen erzaklari cikariyorlar, gazozlar, yiyecekler, hersey ortaya cikiyor.Gazozlar da sise gazoz. Ve acacak YOK! Tek cozum, birinin eve gidip acacagi alip getirmesi. Dogal olarak en genc kaplumbagayi seciyorlar. Genc eleman:- "Giderim, ama bir sartim var." der ve ekler.- "Buradaki yiyeceklerin hicbirine ben gelinceye kadar dokunulmayacak." Digerleri de bunu kabul eder. Elemanimiz yola cikar. Aradan bir, iki, on, yirmi yil gecer. Bu arada yasli kaplumbagalardan birisi fenalasir, ölmek uzeredir. Arkadaslari ne yapsa faydasiz. Kaplumbaga'nin son dilegi olup olmadigini sorarlar. O da:- "Gerci genc kaplumbagaya soz verdik ama, suradaki sarmalardan bir tanesini yesem olur mu?" der. Digerleri de kiramaz ve:- "Elbette!" diyerek, sarmalardan birini verirler.Tam agzina atacagi sirada genc kaplumbaga calilarin arasindan firlar ve:- "Gitmiyorum iste, gitmiyorum!"