Hasköy Hayrettin Türkölmez İlköğretim Okulu Bilgileri Sarayköy Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Hasköy Hayrettin Türkölmez İlköğretim Okulu Hakkında - Hasköy Hayrettin Türkölmez İlköğretim Okulu Tanıtım - Hasköy Hayrettin Türkölmez İlköğretim Okulu Resimleri - Hasköy Hayrettin Türkölmez İlköğretim Okulu İletişim

Hasköy Hayrettin Türkölmez İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Hasköy’de ilk defa okul,Büyük Mahalle’deki caminin yanında ahşap,iki katlı bir binanın üst katında ,iki odalı olarak öğretime açılmıştır.Balkan Muharebesinden sonra(1913)yılında Anadolu’ya geçen Rumeli muhacirlerinden Mustafa Hulusi Bey (Pilevne) okula ilk defa tayin edilir.

MİSYONUMUZ

Biz Hasköy Hayrettin Türkölmez İlköğretim Okulu Olarak,
1-Bütün öğrencilere öğrenmeyi öğrenme becerilerini kazandırmak,
2-Öğrencilerin bireysel farklılıklarına saygı duyarak ve bu farklılıkları gözeterek bilgili, becerili, kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine ortam hazırlamak,
3-Öğrencilerimizi daha özgür sınıf ve daha özgür okul ilkesine uyarak eğitip geliştirmek,
4-Öğrencilerimizi bilgi toplumunun ve teknolojinin gereklerine uygun yetiştirmek,
5-Okulumuzun eğitim çalışanlarını bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan, kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek

V İ Z Y O N U M U Z

1-Okulumuzda ,öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin, Herkes(Öğretmen öğrenci yönetici veliler) insan yaşamının sürekli bir öğrenme-yenilenme ve gelişme içinde geçtiğini bilsin.
2-Okulumuzda her veli ,öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.Bizlere inansın ve güvensin.
3-Okulumuzda her öğrenci ve öğretmenler birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.
4-Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.
5-Okul içinde ve her yerde herkes kedine yapılmasını istemediği bir şeyi başkasına yapmama ilkesine uysun.
6-Bilgi teknolojisini kullanmak öğretmen ve öğrencilerimiz için geçerli amaç olsun.
7-8.Sınıftan mezun olacak öğrencilerimizin en az 3-4'ü Anadolu lisesine-Öğretmen lisesine,10-15 tanesi Meslek liselerine girebilsin.

Hasköy Hayrettin Türkölmez İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Sarayköy
Okulun Telefonu: 258 423 10 15
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Hasköy Köyü
Okulun Web Adresi:
http://hturkolmezioo.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok