Hamdi Çalış İlköğretim Okulu Bilgileri Gürsu Bursa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Hamdi Çalış İlköğretim Okulu Bursa Gürsu Hakkında - Hamdi Çalış İlköğretim Okulu Bursa Gürsu İletişim - Hamdi Çalış İlköğretim Okulu Bursa Gürsu Resimleri - Hamdi Çalış İlköğretim Okulu Bursa Gürsu Tarihçesi - Hamdi Çalış İlköğretim Okulu Bursa Gürsu Tanıtımı - Hamdi Çalış İlköğretim Okulu

OKULUN TARİHÇESİ

Hamdi Çalış İlk Öğretim Okulu 1991 Yılında eğitim öğretim faaliyetlerine başlamış olup Binanın Arsası Küçük Hamdi Lakaplı Gürsu eşrafından Hamdi ÇALIŞ’ ın kızları Meliha TÖRE ve Feriha MURGUL tarafından Okul Yapılması için Milli Eğitime Bağışlanmış Olup Okul Binası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmıştır. Kızlarının İsteği Üzerine Okulun İsmi ne Babalarının Adı Olan HAMDİ ÇALIŞ’ın ismi verilmiştir.
Okul 10 derslik, 1 Fen Tek. Laboratuarı, 1 Bilgi Teknoloji sınıfı, 1 Kütüphane, 1 ana sınıfı, 1 ana sınıfı oyun parkı olarak hizmet vermektedir. Sınıf Mevutlarımız 30 civarında olup okulumuz ikili eğitim yapmaktadır.

OKULUN BİNA DURUMU
A- FİZİKİ YAPI
Okulumuz bir binadan oluşmaktadır. Bina üç katlıdır 10 adet derslik, Müdür odası, Md. Yardımcısı odası iki ana sınıf odası bulunmaktadır. Isınma kalorifer ile sağlanmaktadır. Kalorifer yakıtı olarak doğal gaz kullanılmaktadır.

B- İÇME SUYU
Mahallemizde içme suyu şebekesinden yararlanılmaktadır. Mahallemiz ayrıca kanalizasyon şebekesine de bağlıdır. Okul bahçesine öğrencilerin kullanımı için Ekim 2010'da bir çeşme yapılmıştır.

C OKUL ALANI
Okul binaları ve bahçesi 3528 metrekarelik alandan oluşmuştur.Okul bahçesi ihata duvarı ile çevrilidir.Okulun ve ağaçların bakımı görevliler ve öğrenciler tarafından yapılmaktadır.

Adres: ZAFER MAH. KIBRIS SOKAK NO 3
Telefon: (0 224) 371 09 02
Email :
h_c1991ioo@hotmail.com

MİSYONUMUZ

Ülke düzeyinde kaliteli eğitim veren, gerçekleştirdiği sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle ilgi odağı haline gelmiş, çağdaş bir eğitim ve kültür merkezi olmak.
İSTİYORUZ Kİ !
* Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin
* Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.
* Okulumuzda hem öğretenler, hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.
* Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.
Değerlerimiz:
Hamdi Çalış İlköğretim Okulu olarak;
1. Çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile açık iletişim ve empati kurarız.
2. Okuldaki tüm süreçlere okul toplumunun katılımını esas alırız.
3. Çalışanların kendini güvende hissetmesini, işbirliğine dayalı çalışmasını ve kendini sürekli geliştirmesini sağlarız.
4. Eğitim Öğretim'de "öğrenciyi"; yönetimde "okulu" merkeze alırız.
5. Öğrenci başarısını ve mutluluğunu temel alarak kaliteli Eğitim'den ödün vermeyiz.
6. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmak isteyen okul toplumunun tüm bireylerini destekleriz.
Öğrencilerimizi kendisiyle ve toplumla barışık, sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak yetiştiririz.

VİZYONUMUZ
Bizler;
Öğrencilerimizi çağdaş eğitim teknolojilerini kullanan, demokratik katılımı uygulayan, farklılıkları ile övünen, toplumun sürekli değişen ihtiyaç ve beklentilerine yanıt veren öğrenciler yetiştiririz. Ayrıca yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda özgüven sahibi ve sorumluluklarının bilincinde, çağdaş bilgilere ulaşabilen, dünyada eğitim alanındaki gelişmelere ayak uydurabilen ve üst öğrenime bu donanımla gidecek bireyler olarak yetiştirmek; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde kendilerini geliştirebilmelerini sağlamak; bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak; okul çevresine Eğitim, Öğretim, Bilim ve Kültür alanlarında bilgiye ulaşma ve kullanma olanağı sunmak için varız.

kaynak :
webrehberi.biz
Hamdi Çalış İlköğretim Okulu