Futbolcu Nasıl Olunur - Futbolcu Olmak İstiyorum

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
futbolcu olmak için neler yapılır - iyi bir futbolcunun özellikleri - futbolculuğun kuralları

1- Ufak yaşta futbola başlamanız gerekmektedir. Bu şekilde beyin futbolu daha iyi kavrar ve futbol sırasında düşünce kabaliyetiniz aartar.

2- Hızlı koşma futbolda çok önemli bir olaydır. Hücümda ve savunmada hızlı koşarsanız rakibinizden biradım önde olursunuz.

3- Menalite yani futbol zekanızın üst seviyede olması gerekiyor. Kaleci ile karşı karşıyayken, veya ara pası atarken futbol zekanız ön plana çıkıyor.

4- Futbolda cesaret çok önemlidir.

5- Ayak içi paslarınızın gelişmiş olması gerekiyor. Futbolda önemli olan bir olaydır.

6- Futbol 11 kişiyle oynanan bir takım oyunudur. Futbol oynarken kafanızı kaldırarak oynayın. Arkadaşlarınızı görün.

7- Asla pes etmeyin. Hırslı olun.

8- Kaslar çok önemlidir. Ayak kaslarınız güçlü ise istediğiniz mesefaden hızlı şutlar çekebilirsiniz. Uzun pasları rahatlıkla atabilrisiniz. Fitness salonlarına gitmenizde yarar var. Kondisyonunuzu üst seviyede tutun.

9- Futbolda fair play ( yani dostça mücadele ) çok önemlidir. Hoşgörülü olmak rakibe sert davranmamak gerekiyor.

10- Hoşgörülü olun. Futbolda asla kibirli olmayın. Yedek kalırsanız hemen sinirlenmeyin. Çalışarak hocanızın gözüne girmeye çalışın.

11-Antremanlarınıza eğlenceymiş gibi bakın. Antremanlarda hocanızın gözüne girmek için çok çalışın. Atılgan olun. Koşarken önlerde olmaya özen gösterin. Yoruldum gibi şeyler söylemeyin.

alıntı