Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Bilgileri Bolvadin Afyonkarahisar

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Bilgileri Bolvadin Afyonkarahisar

Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1939-1940 yıllarında halkın yardımı ile yapımına başlanmış 1941-1942 yılında eğitim öğretime açılmıştır.1950 yılına kadar İsmet İnönü adı ile devam etmiş 1950 yılında Savaş İlkokulu adını almıştır. 24/09/1998 tarih ve 14 nolu Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü komisyon kararı ile adı bugünkü adı olan Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

Ana bina olan eski kısım yapılırken beş sınıflı olarak planlanmış ve yapılmıştır. Daha sonraki yıllarda bina içinde bulunan salon ve sınıflarda yapılan değişikliklerden sonra dershane sayısı 10’a çıkarılmıştır. Zaman içerinde ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak bakım, tamir ve yenileme çalışmaları yapılmıştır.
2001 yılında okulun 2.binası eğitim öğretime açılmıştır.

Okulda müdür, 1 müdür yardımcısı, 9’u kadrolu 1'i sözleşmeli toplam 10 sınıf öğretmeni, 7'si kadrolu 1'i sözleşmeli toplam 8 branş öğretmeni, 1 rehber öğretmen, 2 anasınıfı öğretmeni, 1 memur, 2 hizmetli olmak üzere 26 personel görev yapmaktadır. Okulda 1.sınıflar tek şube, anasınıfı dahil diğer şubeler çift şubedir. Toplam 425 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulumuzda 18 derslik, 1 Bilgisayar Teknolojisi sınıfı, 1 Fen ve Teknoloji laboratuarı, 1 Kütüphane, 1 Teknoloji-tasarım atölyesi mevcuttur.

Okulumuzun merkezi ve köklü bir okul olması okulumuzun başarısını desteklemektedir. Türkiye’de önemli mevkilere gelmiş ve alanında başarılı olmuş birçok kişiyi okulumuzdan mezun etmiş olmak bizlere gurur vermektedir. Ayrıca Bu kişilerin öğrencilerimize örnek ve model olmaları avantajımızdır. Fiziki koşullarını sürekli geliştiren kurumumuzda, öğrenci ve çalışanlarına ferah, sağlıklı, hijyenik, teknolojiyi yakından izleyen laboratuarlar ve sınıf ortamları sunulmaktadır. Okulumuzda ve bilgisayar laboratuarlarımızda ADSL internet erişimi vardır.

Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Bolvadin
Okulun Telefonu: 0272 6125042-6129055
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Hacı Halife Mah. İstasyon Cad.
Okulun Web Adresi: http://fsmehmetioo.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: fsmehmetioo@hotmail.com
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

yav ben bu okulu seviyorum ama bi ingilizce öğretmeni var adını söyleyim çiğdem biçer..
7.sınıfda kendisiyle kavgamız olmuştur ama suçlusu ben değilim 8.sınıftada küslüğümüzde devam etdi o yüzden o öğretmenin gitmesini arz ederim saygılar benden :)