Elektriği kim buldu? - Elektriği ilk bulan kişi kimdir?

K

Kayıtsız Üye

Sponsorlu Bağlantılar
keşke bulunmamış olsaydı elektrik,
bugünün dünyasında işsizlik baş göstermezdi.
makinaya dayalı bir fabrikalaşma olmazdı.
gece yarılarına kadar,sabaha dek kimse sokaklarda sarhoş dolaşmazdı.

G

gamze'e

yalan edison elektiriği bulmadı NİKOLA TESLA buldu..edisı-on ondan projelerini çaldı ve ve onu kandırıdı onun yaptığı icat hayatımızı zorlaştırıcaktı ama NİKOLA TESLA şimdi alternatif akımı buldu ve suanda kulandıgımız ampuller ona ait NİKOLA TESLA bunları yaptı EDİSON ise doğru akımı buldu buda elektirik direklerini çoğaaltacaktı ve ve elektirik eve ulaşmada zorluk çekecekti Nikola Tesla - Vikipedi es geçilmişler var ama bazılarını doğru anlatmış okuyun :D

K

Kayıtsız Üye

elektrik bulunmasaydı değil elbet biri bulurdu dünyada okadar insan var eninde sonunda elektrik ortaya çıkacaktı zaten :)

K

Kayıtsız Üye

Eğer benim proje ödevim olmasa bu soruyu cevaplayamazdım elektrik olmasa edison un icadı işşey yaramazdı

U

uğur alkan

arkadaşlar çok yanlış bilgiler içindesiniz elektriği edison yada tesla bulmadı elektrik dün yanın var oluşundan beri vardı ilk önceleri bataryayı içat etti bir mucit 1700 lü yıllarda yani ne edison nede tesla daha doğmamışlardı tesla altalnatif akımda müthiş buluşlara imza attı adison teslayı yanında çalıştırmaya başladı sonrada projelerini çaldı tesla fakirlik içinde hayatını sürdürdü edisonun yaptığı ampül dc ampüldü bunu altarnatif akımda çalıştırma yeteneği teslanındır saygılar

F

faruk_42

arkadaşlar bu edison sahtekarın tekidir gerçekte bu günlerimizi borçlu olduğumuz adam nicola tesladır nicola teslayı bilmeyen elektriği bilemez

T

taner doğan

Elektrik olmasaydı ben nasıl rap çıkartacaktım allah rahmet etsin elektronik ve elektrik yaratana ben asi style

G

güneş yatkın

Elektrik olmasaydı karanlikta kalırdık ve elektrik olmasaydı gün ışığını göremez dik ve televizyon ratyo dinleyezdik ve çocuklarimz ders çalışamazdı allah mekanı cennet olsun

B

bekir karakaş

bence iyiyki elektiği bulmuşlar simdiki yasantmzda edison ve yada tesla gibi insanlarla karslaşmak binden bir ihtimal wardr...

N

nikola teslaa

Simdi gunumuzun insanlari edison hic bir sey bulmamistr sadece gelistirmistir suanda herseyi bulan ama kitaplarda ismi gecmeyen en buyuk bilim insani nikola tesladir.Gidin arastirin biraz sonra yazin.Ama her zamanki gibi edison daha zengin oldugu icin onu taniyoruz biliyoruz butun kitaplarda yer almayi hakeden o muhtesem insanin ismini duymamis olanlar var yazik...Edison ampulu yaparken tesladan yardim istemistir teslada fakir ama cok zeki bir insandir elektrigi onun yardimiyla buldu sonra tesla gidip florasani icat etti radyoyu uzaktan kumandayi icat etti ve uzaya sinyaller gonderdi ve hatta kaplosuz enerji uretimini gerceklestirdi tek amaci insaara hizmet etmekti yazikki ismini bilmeyen var amaci dunyamiza bedava elektrik getirmekti ancak onu engellediler radarin temellerini elektron mikroskobunu o icat etti ama edison evinde zenginlik icinde olurken tesla otel kosesinde oldu

Son düzenleyen: Moderatör:
Y

yusuf yorulmaz

elektirik olmasaydı kısaca hayat olmaz Cep telefonu, bilgisayar, internet,
radyo, televizyon gibi işitsel ve görsel
iletişim araçları olmayacağından,
insanların birbirlerine ulaşması
zorlaşacak ve hayat bu kadar hızlı
olmayacaktı.