Duacılı Ahmet Güdücü İlköğretim Okulu Bilgileri Sarayköy Denizli

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Duacılı Ahmet Güdücü İlköğretim Okulu Hakkında - Duacılı Ahmet Güdücü İlköğretim Okulu Tanıtım - Duacılı Ahmet Güdücü İlköğretim Okulu Resimleri - Duacılı Ahmet Güdücü İlköğretim Okulu İletişim

Duacılı Ahmet Güdücü İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Kasabada eğitim ve öğretim çok eski bir tarihe dayanıyor.Cumhuriyetten önce,eski eğitim yuvaları olarak bildiğimiz medreselerden birisi de şimdiki cami avlusunda açılmış,köy çocukları bu medresede Arapça, kuran öğrenmişler, Medrese eğitimi 1913 yılına kadar devam etmiştir.

Medresede Ahit Efendi ve Ahmet Efendi adında iki hoca görev yapmıştır. Yukarı mahalledeki okul, 1913-1914 yıllarında Sarayköy’de görev yapan Ermeni Kaymakam köye gelerek halka konuşmuş ve şimdiki yukarı mahalledeki ev olarak kullanılan okulun yapımına karar verilmiştir. Okulu, köy halkı imece ile çalışarak yapmış. Önceleri 3 dershaneli olan okula sonradan 2 dershane daha ilave edilmiş, 5 sınıflı bir İlkokul haline getirilerek 1914 yılında açılmıştır. Okulda ilk defa Ali Efendi, Abdullah Efendi ve Şevket Efendi adında öğretmenler görev yapmışlardır. Cumhuriyetin ilanından sonra Türkçe harflerle öğretime geçilmiştir.

Şimdiki okulun yerinde bulunan ahşap okul yıkılmıştır. 1939 yılında köy halkı tarafından yapılmıştır. Ahşap okul 1947 yılında tamir edilerek 1967 yılına kadar eğitim öğretime devam edilmiştir.

1968 yılında ahşap bina yıkılarak 5 derslikli okul yapılmıştır. Okul devlet tarafından yapılmış olup, halen eğitim öğretime devam etmektedir. Okul 4 dershane olarak yapılmış olup, 1972 yılında 1 dershane ilave edilmiştir.

1998 yılında İlköğretim okullarının 8 yıla çıkmasından dolayı ek bir binaya ihtiyaç duyulmuştur. Köy halkından Hacı Ahmet GÜDÜCÜ adlı hayırsever vatandaş öncülüğünde köylünün de katılımıyla ek binanın temeli atılmış ve alt binada
6. sınıflar eğitim görerek bir sınıf hizmete geçirilmiştir. 1998-1999 Eğitim Öğreti yılında Milli Eğitim Müdürlüğü geri kalan inşaatı tamamlayarak okulumuz ek binası hizmete açılmıştır.

Yeni binada 7 derslik,2 tuvalet ,2 idareci odası, 1 öğretmenler odası, 1 BTS bulunmaktadır. Eski binada ise 4 derslik,1 Teknoloji tasarım sınıfı 2 prefabrik sınıf ile eğitim öğretime devam etmektedir.
Okulun öğretmen lojmanı 1939 yılının Aralık ayında bitirilmiştir. 25 Aralık 1969 yılında yeni lojman kullanılmaya başlanmıştır.
2006 yılında BT sınıfı oluşturuldu.Toplam 20 adet bilgisayar vardır.Ayrıca aynı yıl 2 sınıflı Prefabrik sınıf yapılmıştır.

Duacılı Ahmet Güdücü İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Sarayköy
Okulun Telefonu: 258 419 13 64
Okulun Faksı: 258 419 12 75
Okulun Adresi: Duacılı Kasabası
Okulun Web Adresi:
www.ahmetguducuio.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi: 462645@meb.k12.tr
Okulun Ulaşım Bilgileri: İl Merkezine Uzaklık 17 km
İlçe Merkezine Uzaklık 3 km
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Lojman Adeti 1 - Lojman Bilgisi Tek katlı