Cumhuriyet İlköğretim Okulu Bilgileri Savaştepe Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Savaştepe'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Tanıtımı - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu Hakkında

Tarihçe

Adnan Menderes Mahallesi, Balıkesir Belediyesi tarafından 2 Mayıs 1983 tarihinde toplu konut alanı olarak imara açılmıştır. Yapı kooperatiflerinin inşaatlarının başladıktan sonra evlerine taşınan halkın sayıca artması sonucunda bir ilkokula ihtiyaç duyulmuştur. Okulumuz 1987-1988 yılı ilköğretim kurumları yatırım programına alınmıştır.

Okulumuzun arsası 4779 m2 olup hazineye aittir. 1988 mali yılında yapımına başlayan okulumuz tek katlı 2 idare odalı 6 sınıflı, kaloriferli ünite halinde 5 Aralık 1988 tarihinde Ece Amca ve diğer ilkokullardan gelen 350 öğrenci, 12 sınıf öğretmeni, 1 ana sınıfı öğretmeni, 3 hizmetli ile eğitim-öğretime açılmıştır.

20 Ocak 1989 tarihinde okul müdürü olarak Celal Çapa, 30 Eylül 1988 tarihinde müdür yardımcısı olarak Eşref Çakır ve 16 Ağustos 1989 Mümin Çil göreve başlamıştır.

Okulumuzun adı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan 23 Nisan’ın anısına “23 NİSAN İLKOKULU” olarak Milli Eğitim Müdürlüğü komisyonu tarafından verilmiştir.

Yapı kooperatif binalarının inşaatlarının tamamlanması sonucunda meydana gelen öğrenci artışı nedeniyle tek katlı okul binası ihtiyaca cevap veremez duruma gelmiştir. 1989 yılında sayın valimiz Kemal Esensoy’un direktifleriyle 2 kat ilave yapılarak okulumuz 18 derslikli hale getirilmiş, 1 fen laboratuarı , 1 kütüphane ve 1 öğretmenler odası kazandırılmıştır.

1988-1989 eğitim-öğretim yılına başlanırken okulumuz Milli Eğitim Müdürlüğü’nün teklifi Bakanlığımızın uygun görmesi ile ülkemizde 208 okul ile birlikte “MÜFREDAT LABORATUAR OKULU” kapsamına alınmıştır.

Eğitim-öğretimde bilgi teknolojisinin kullanımı için okula Bakanlığımızca bilgisayar, tepegöz, TV, kamera, fotoğraf makinesi, fotokopi ve baskı makinesi, fen laboratuarı araçları gibi teknik malzeme tahsis edilmiştir. Ayrıca okul koruma derneği ve okul aile birliği çalışmaları sonucunda tüm sınıflar TV, video ve VCD ile donatılmıştır. Okulumuzda görevli idareci ve öğretmenler bu teknolojik cihazların verimli kullanımı için hizmet içi eğitim kurslarından geçirilmiştir.

Mahallemize yeni toplu konut alanlarının ilavesi ile öğrenci sayısının artacağı göz önünde bulundurularak 1998-1999 eğitim-öğretim yılı Mart ayında okulumuz bahçesine 15 derslikli 2. okul binası inşaatı başlamıştır. Bu bina 2000 yılı Eylül ayında eğitim-öğretime açılmıştır.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu Balıkesir Savaştepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Cumhuriyet Mah. Cumhuriyet Caddesi Savaştepe Balıkesir

Telefon Numarası: 2665521074

Faks Numarası: 2665521074

E-mail Adresi:
657468@meb.k12.tr
yirmiucnisan_ioo@yahoo.com

Web Adresi:
BALIKESİR - SAVAŞTEPE - Cumhuriyet İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.