Çitlice Köyü Hakkında Bilgi Suşehri Sivas

DeMSaL

Özel Üye
Sponsorlu Bağlantılar
Sivas İli Köyleri -Suşehri Çitlice Köyü - ÇitliceKöyü Hakkında Bilgiler - Çitlice Köyü Resimleri

Çitlice, Sivas ilinin Suşehri ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

köyün tarihi 3 kardeşden gelmedir ancak isimlerini hatırlamıyorum

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Sivas iline 140 km, Suşehri ilçesine 11 km uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, [[köy biraz sıcaktır yani kurak iklim

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 203
1997 191

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

((2009))- ALİ AKARSLAN
2004 - Kaya Ekinci
1999 -
1994 -
1989 -
1984 -

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

K

Kayıtsız Üye

biz tüm köylülerimizi seviyoruz herkes gönlümüzün derinlerinde yatmaktadır oyerlerde dogduk oyerlerde büyüdük acı günlerimiz tatlı günlerimiz oralarda geçti yeri geldi güldük yeri geldi agladık amma ozaman oralardayken hiç ayrılmadık taki çoluk çocuga karışınca her birimiz bir yerlere dagıldık değişik değişik topluluklara karıştık geçimdi nafakaydı derken oyalandık durduk amma zaman oyalanmadı gelip geçti birde baktıkki 40 lar 50 ler hatta 60 lar 70 ler yaşlarına gelmişiz kimileri rahmetlik oldu zamanında duyamadık kimileri hasta oldu çeşitli sebeplerden ziyaret etmedik gidemedik mevlitlere sünnetlere düğünlere katılımları yeterince yapamadık vel hasıl gurbet bizi dagıttı saga sola savurdu çok müteessirim çok üzgünüm hakkıyla birbirlerimize görevlerimizi yerine getiremedik herkesten özür diliyorum herkesten haklarını helal etmelerini istirham ediyorum tüm köy halkıma selam ve hörmetlerimi arz ediyorum Allaha amanet olun Köyünüzden MEHMET SAYGILI