Candır İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Candır İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

ÇANDIR İLKÖĞRETİM OKULU

Çandır Köyü İlköğretim Okulu 2006-2007 Öğretim Yılına kadar A-Blok olarak kullanılan okulda 01.11.1946 yılında başlanmıştır.

Okul köy halkı tarafından yapılmıştır.Çandır Köyünde ilk defa Eğitim-Öğretim 15.11.1944 yılında Eğitmen İsmail KAYIK tarafından başlamıştır.İki yıl geçici dershanelerde çalışıldıktan sonra günümüzdeki yerine taşınmıştır.

2007-2008 Öğretim Yılında üç katlı yeni okul binası yapılmıştır.

1944-1952 yılları arasında kaç öğretmen çalıştığı bilinmemektedir.1952-2007 öğretim yılları arasında okulumuzda 105 öğretmen görev yapmış ve yapmaktadır.

Okulumuz 1999-2000 Öğretim yılında ilköğretim okulu olmuş şu anda okulumuzda 1 Müdür ve 1 Müdür Yardımcısı,5 Branş Öğretmeni ,1 Sigortalı Ücretli Kadrosuz Anasınıfı Öğretmeni,1 Sigortalı Ücretli İngilizce Öğretmeni,1 Sözleşmeli Türkçe Öğretmeni, 5 Sınıf Öğretmeni çalışmaktadır

2009-2010 öğretim yılında okulumuzda 220 öğrenci okumaktadır.Bu güne kadar 1140 öğrenci okulumuzdan mezun olmuştur.

Okul-Çevre ilişkileri iyidir.Öğrenci velileri ile toplantılar yapılarak,Okul-Aile işbirliği düzene sokulmaktadır.

Okuma-Yazma oranı çok düşük olmamasına rağmen yüksek okullarda okuma oranı çok düşüktür.Bir tarım köyü olduğundan mezun öğrenciler tarım sektörüne yönelmektedir.

Köyde Halk Eğitim Merkezi bir defa Okuma-Yazma,bir defa Yapı Kursu açmıştır.Ayrıca son yıllarda köyde Halıcılık Kursu,Demir Doğrama Kursu ve Biçki Dikiş kursları zaman zaman açılmış ancak şu anda açılmamaktadır.

Köyde kitaplık yoktur.Halk günlük haberleri kahvehanelere gelen günlük gazetelerden takip etmektedir.

OKUL BİNASININ ÖZELLİKLERİ: ( Isınma- Aydınlanma- Kanalizasyon-Su )

Okulumuzda 3 katlı binada hizmet verilmektedir. Okulumuz kaloriferlidir. Kanalizasyon ve şebeke suyu mevcuttur.

DERSHANELER:

Okulumuzda toplam olarak 12 derslik var olup 3 tanesi idareci ve öğretmenler odası olarak kullanılmaktadır.

LABORATUAR:

Okulumuzun laboratuarı yoktur.

OKUL VE SINIF KİTAPLIKLARI:

Okulumuzun Kütüphanesi mevcuttur.Kitaplığımızda öğrencilerimizin araştırma, inceleme ve kaynak amaçlı kullanabilecekleri eserler mevcuttur.Sınıflarda ise sınıf kitaplıkları mevcut olup, sınıf seviyelerine uygun Talim Terbiye Kurulu Başkanlığınca tavsiye edilen kitaplar bulundurulmaktadır.

DEPO-ATÖLYE-ARŞİV

Okulun bahçesinde iki kömürlük,bir odunluk,bir de depo mevcuttur.Atölye mevcut değildir. Okulumuzun eski lojman bölümünde bulunan banyo bölümü geçici bir süre için arşiv olarak kullanılmaktadır.

SPOR SALONU:

Hazırlanmış özel kapalı spor salonu yoktur.Ancak eski okul binalarından birisi Beden Eğitimi dersinde kullanılacak şekilde düzenlenmiştir.

İDARE ODALARI:

II. katta Müdür Odası, I.katta bir Öğretmenler Odası ,lll.katta 1 Müdür Yardımcısı Odası düzenlenmiştir.

SOSYAL ETKİNLİKLER İÇİN AYRILMIŞ YERLER:

Okulumuzun Çok Amaçlı Salonu bulunmamaktadır..

OKUL BAHÇESİ:

I. ve II. Binalara ait bahçenin yüzölçümü 3400 m ².Bahçede çam,kavak,akasya ağaçları mevcuttur.Okul bahçesi çevre duvarı ve tel örgü ile çevrilidir.Öğrencilerin oyun alanı ve oyun araçları mevcuttur
Candır İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Candır İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Candır İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Candır İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Candır İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CANDIR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Merkez Çandir Köyü

Telefon Numarası: 2662979246

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BALIKESİR - MERKEZ - Candır İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: