Çanakcı İlköğretim Okulu Bilgileri Sarıgöl Manisa

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Çanakcı İlköğretim Okulu Hakkında - Çanakcı İlköğretim Okulu Tanıtım - Çanakcı İlköğretim Okulu Resimleri - Çanakcı İlköğretim Okulu İletişim

Çanakcı İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Çanakçı Köyü İlkokulu 1936 yılında , Çanakçı Köyü’nün bugün Cumhuriyet Meydanı adını alan mevkide kendisine ait geniş arazinin küçük bir kısmını kapsayan üç derslikli bir bina ile eğitim-öğretime açılmıştır. Daha sonra bu binaya bir derslik daha eklenerek dört derslikli bir okul haline getirilmiştir. 1969 depremi sonrası 1970 yılında okul arazisinin içine bu binadan ayrı olmak üzere iki derslikli ek bina inşa edilerek altı derslikli bir okul haline gelmiştir. Köylü vatandaşların katkılarıyla yine okul arazisinin içine, ek binanın yanına bir öğretmen lojmanı yapılmıştır. Zamanla boş arazinin bir kısmı çamlık, bir kısmı zeytinlik yapılarak boş arazi verimli hale getirilmiştir.

Çanakçı Ortaokulu ilk olarak 1979 yılında köy camiinin avlusunda yer alan Kur’an Kursu Binasında eğitim-öğretime başlamıştır. 5 yıl bu binada hizmet verdikten sonra 1984 yılında köy halkının da katkılarıyla köyün Sarıgöl tarafındaki girişinde, yol üzerinde küçük bir arazinin içerisinde yapılan üç derslikli ve 4 odalı yeni binasına taşınarak eğitim-öğretimini bu binada sürdürmüştür.

1997 yılında çıkan 4306 sayılı yasa gereğince Çanakçı Köyü İlkokulu ve Çanakçı Ortaokulu birleştirilerek 02.07.1997 tarihinden itibaren Çanakçı İlköğretim Okulu adı ile hizmetini sürdürmektedir.

Okulumuz iki ayrı bahçede (1.kademe ve ikinci kademe ) üç binadan oluşmaktadır.Okulumuz bünyesinde Anasınıfı-Fen Bilgisi Labaratuvarı-Kütüphane-Yemekhane-Spor ve Oyun alanları bulunmaktadır. Ayrıca Taşıma Merkezi olan okulumuza Özpınar Köyü(25) ve Ziyanlar Köyü(15) öğrencileri taşınmaktadır.

Çanakcı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Sarıgöl
Okulun Telefonu: 236 868 4189
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Çanakçı Köyü
Okulun Web Adresi:
http://www.canakciio.meb.k12.tr/
Okulun E-Posta Adresi: canakciio@gmail.com
Okulun Ulaşım Bilgileri: Okulumuz Sarıgöl İlçe Merkezine 5 km.uzaklıkta olup ulaşım sıkıntısı yoktur.

İzmir-Ankara istikametinde giderken Alaşehir yol ayrımına dönülerek Sarıgöl'e ulaşılır.Buradan ÇANAKÇI Köyü 5Km mesafededir.

Denizli-İzmir İstikametinden giderken Buladan Yol kavşağına sapılarak Sarıgöl'e ulaşılır.

Uşak istikametinden Alaşehir/İzmir istikametine doğru gidilirken Eşmeden 40 Km sonra Çanakçı yol ayrımına ulaşılır.
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Çanakcı İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız