Çal İlköğretim Okulu Bilgileri Yenice Çanakkale

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Çal İlköğretim Okulu Hakkında - Çal İlköğretim Okulu Tanıtımı - Çal İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Çal İlköğretim Okulu Resimleri

Çal İlköğretim Okulu Çanakkale Yenice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: ÇAL İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Çal Köyü Yenice
Telefon Numarası: 2864771309

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Köyümüz ilkokulu, 1946 yılında caminin yanında eski bir binada eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuzda 1946-1949 yılları arasına ait herhangi bir kayıt olmadığından , bu yıllara ait bilgi yoktur. Ancak köylülerden edinilen bilgilere göre;köyde ilk eğitim-öğretime,Mustafa Bey adında bir eğitmen başlamıştır.Mustafa Bey'den sonra da, Nurettin Bey adında bir yedek subay öğretmen aynı binada bir yıl eğitim-öğretim yapmıştır.

Düzenli eğitim-öğretime,1949-1950 yılında öğretmen Ahmet Deliorman ile başlanmıştır.Okul binası,bu yıllarda köylüler tarafından şimdiki eski okul binasının olduğu yere yapılmıştır.Köylülerin yaptığı bu okul binası da 1953 Yenice depreminde yıkılmıştır.Eğitim-öğretim 1952 yılına kadar üç yıllık olarak sürdürülmüştür.1952-1953 öğretim yılında beş yıllık eğitime başlamıştır.Beş yıllık eğitimin ilk mezunları 1956-1957 öğretim yılında öğretmen Kamil Akgül tarafından verilmiştir.Depremde yıkılan binanın yerine devlet tarafından 1956 yılında 2 derslik,1 öğretmen odası,1 lojmandan ibaret olan şimdiki eski okul binası yapılmıştır.

Hem öğrenci sayısı , Hem de başarılı öğrenci sayısı sürekli artmıştır.Buna paralel olarak da öğretmen sayısında da artış olmuştur. Eğitim-öğretim'deki kalite de yükselmiştir.Bu artışlar derslik ve lojmana ihtiyaç gereksinimi arttırmıştır.Bunun üzerinde 1968 yılında üç derslikli ek bir okul binası ile iki dairelik ayrı bir lojman yapılmıştır.Yine 1984 yılında iki derslikli bir ek bina daha yapılmıştır.

Okulumuzda 1983-1984 öğretim yılında ilk defa anasınıfı açılmıştır.1995-1996 yılından itibaren 8 yıllık eğitim -öğretime geçilmiştir.Fakat öğrenci sayısının az olması nedeniyle ara verilmiştir.Öğrenciler ilçe merkezindeki okullara taşınmışlardır.Daha sonra 2000-2001 eğitim-öğretim yılında tekrar 8 yıllık eğitime başlamıştır.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz