Bozarmut İlköğretim Okulu Bilgileri Yatağan Muğla

SeLeN

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Bozarmut İlköğretim Okulu Hakkında - Bozarmut İlköğretim Okulu Tanıtım - Bozarmut İlköğretim Okulu Resimleri - Bozarmut İlköğretim Okulu İletişim

Bozarmut İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

TARİHÇEMİZ

İlçe merkezine 6 km.,il merkezine 20 km uzaklıkta olan Bozarmut Beldesindeki oklumuz, ilk olarak 1927 yılında 3 sınıflı ilkokul olarak açılmış, 1950 yılında 5 sınıflı ilkokula dönüşmüş.Beldemiz köy durumunda iken ,1967 yılında ,eski yerleşim biriminin1km güneyindeş Aydın-Muğla karayolu etrafında yeni yerleşim yeri oluşması nedeniyle, 2 yerleşim biriminden oluşan köy haline gelmiştir. Bu yeni oluşumda ,çoğunluk Aydın-Muğla karayolu etrafında olması nedeniyle,eski yerleşim biriminin olduğu ve yukarı mahalle diye adlandırılan yerdeki okul ,aşağıya, yeni yerleşim birimine taşınmıştır.1979 yılında ,yukarı mahalleden gelip giden öğrencilerin sayısının artması ve kışın ulaşımın zor olması nedeniyle, yukarı mahalleye 2.bir 5 sınıflı okul açılmıştır.5 sınıflı ilkokul olarak en son 1996-1997 öğretim yılında mezun vermiş ve 1997-1998 öğretim yılında 6.ve 7.sınıflar açılarak 8 sınıflı ilköğretim okulu haine dönüşmüştür.1998-1999 öğretim yılı sonunda ilk mezunlar 10 şubeli ,zaman zaman 6 şubeli olarak eğitim -öğretime devam eden okulumuziki baraka binadan oluşuyordu.1997 yılının ağustos ayında başlayan 4 katlı yeni binamız 1998 yılının kasım ayında bitirilmiştir.Bu nedenle eski binalar ,kütüphane ,soyunma odaları,teknoloji ve tasarım dersliği olarak kullanılmaktadır. Okulumuz 2007-2008 öğretim yılında derslik sistemine geçmiş, branş sınıfları oluşturulmuştur.

Bozarmut İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Yatağan
Okulun Telefonu: 252 5767039
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Bozarmut Beldesi
Okulun Web Adresi: bozarmutio.meb.k12.tr
Okulun E-Posta Adresi:
388983@meb.k12.tr
Okulun Müdürü: Ahmet YASSALAN
Okulun Ulaşım Bilgileri: İl Merkezine Uzaklık 23 Km. - İlçe Merkezine Uzaklık 6 Km.
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Bozarmut İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr -
www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız