Bilgi ve İletişim Teknolojisi Nedir?

Eylül

Yönetici
Editör
Sponsorlu Bağlantılar
Bilgi ve İletişim Teknolojisi Nedir?
Bilgi ve iletişim teknolojileri, bilgiye ulaşılmasını ve bilginin oluşturulmasını sağlayan her türlü görsel, işitsel basılı ve yazılı araçlardır.
Bilgi teknolojileri, "bilgisayar ve iletişim teknolojilerinin birlikte kullanılmasıyla oluşturulmuş sistemler"dir. Bilgi teknolojileri; mikro elektronik ve veri iletiminin yanında, faks makineleri, mobil telefonlar, kablolu televizyon, bilgisayarlar, bilgi ağları, videoteks, software ve on-line veri tabanlarını içeren teknolojilerdir. Örgütsel yazışmalarda, bilgi teknolojileri yardımıyla elde edilen veriler toplanır, sınıflandırılır, kaydedilir ve bilgiye dönüştürülecek biçimde işlenerek, karar süreçlerinde kullanılır.

Yönetimde iletişimi sağlayan bilgi ve iletişim teknolojileri, hızla gelişmektedir. Video-teyp kayıtları, tele-sekreter aygıtları, kapalı devre televizyon sistemleri, faksimile makineleri, yönetimde yeni iletişim esnekliği sağlayan araçlardır. İletişim teknolojisinin en önemli yararı yazılı iletişime büyük kolaylıklar sağlamasıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
K

Kayıtsız Üye

Teşekkürler :)
Bir de,bu bilgi iletişim teknoloji si demi ? yani arasında ki "ve" değişmez ?? Cevabınızı bekliyorum iyi çalışmalar..

K

Kayıtsız Üye

Hmm tanımından anladım cevaba gerek kalmadı.Bunu paylaştığınız için teşekkürler.Dersim için lazımdı.İyi çalışmalar.

K

Kayıtsız Üye

Ooo güzel yazmışın kanka senin sayende bilgisayar notum düzeldi.
Allah razı olsun. -AMİN-

K

Kayıtsız Üye

ya bilgisayar dersinde belki bilionuzdur prezi den sunum hazırlıcaz daha açıklayıcı bişey yazarmısınız